لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج ثبت شرکتهای تخصصی در کرج
ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت ساختمانی عمرانی در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج افزایش سرمایه شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج ورود و خروج شریک در کرج
تماس با ما

صورتجلسه اداری چیست


همیشه یکی ازمهم ترین وظایفه های مدیران به منظور برپایی  جلسه های مختلف.تالیف  صورتجلسه ها  ودستور جلسه های مختلف می باشد.

توجه داشته باشید که  صورتجلسه اداری شامل  قاعده ها  واصول خاصی می باشد که رعایت نکردن آن سبب این می شود که جلسه به خوبی برگزار نشود.در این مطلب ما  قصد داریم مطالبی را در رابطه با چگونگی نوشتن صورتجلسه اداری ، ارائه نماییم که قادر می باشد در این شالوده  برای مدیران شرکت ها و نهادها بسیار مورد استفاده  باشد .

صورتجلسه اداری چیست ؟

در ادامه مبحث خاطر نشان می شویم که  نامه نگاری اداری و تالیف  دستورالعمل  و نامه های مختلف درمحیط اداری ونهادی ، و صورتجلسات هم از جایگاه خاصی برخوردار می باشند. .

به طور معمول متن صورتجلسه ها بایستی به نحوی تهیه و تنظیم شوند که علاوه بر این که هیچ گونه شک و شبهه ای نداشته باشند از قالب اداری خوب و خاصی هم برخوردار باشند.

از آن جایی که افرادی که در جلسه شرکت می کنند دارای مقام سازمانی بسیار بالایی می باشند تنظیم صورت جلسه بایستی درست باشد و در صورتی که صورتجلسه  ضعیف باشد چهره ی اساسی جلسه را به هم می زند.

در حقیقت صورتجلسه ، متنی می باشد  که در پایان جلسه اداری در خصوص موضوع جلسه و موارد ی که در جلسه ارزیابی  شده است و هم چنین عملکرد ها  ومقرراتی که در جلسه صادر شده است در آن نوشنه می شود و در آخر جلسه کلیه ی اعضا آن را به امضا می رسانند و از آن محافظت می کنند.

اگر در تنظیم صورتجلسه دچار مشکل شده اید می توانید به مشاوران و همکاران وکیل ثبت تغییرات شرکت تماس حاصل نمایید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

در واقع صورتجلسه اداری تبیین کننده این می باشد که  جلسه در چه تاریخی وباکدام  یک از اعضا برگزارشده است و در آن در خصوص چه مباحث و موضوعاتی بحث و گفتگو صورت گرفته است.

نحوه نوشتن صورتجلسه اداری

در اوایل شروع تالیف صورتجلسه اداری بایستی به این نکته توجه داشته باشید که صورتجلسات به طور معمول از قاعده های  خاص پیروی نموده وشامل  قالب خاصی می باشند . به همین منظور درحین تالیف  صورتجلسه اداری بایستی این چهارچوب را  تا جایی که امکان دارد رعایت کنید . قالب های جامغ  واصلی تالیف صورتجلسه به شرح ذیل می باشد :

  1. عنوان جلسه همراه با  تاریخ و شماره مربوطه بایستی در اول صورتجلسه و دربالای صفحه ذکر گردند.
  2. موضوع جلسه.
  3. زمان شروع وپایان جلسه ومقر برگزاری جلسه.
  4. مشخصات تمامی  اعضای شرکت کننده درجلسه همراه با مشخص نمودن عنوان اعضای جلسه.
  5. کلیه  مواردی که در خصوص  آن ها گفتگو ومشورت  شده است بصورت خلاصه و تیتر وار.
  6. تصمیمات ودستورالعمل هایی  که در طول جلسه گرفته شده است .
  7. معین نمودن تاریخ و زمان جلسه بعدی.
  8. امضا شرکت کنندگان درجلسه.

هرصورتجلسه ای  بایستی به صورت پیش فرض دربردارنده این موارد باشد  و در صورتی که هرکدام یک از موضوعاتی که در بالا ذکر گردیده است به دقت و صحت ذکر نشوند صورتجلسه ناقص می باشد و دربردارنده ی ضعف و سستی می باشد.

چگونگی چیدمان  این موارد به طور تقریبی به همان ترتیبی خواهد بود که در فوق ذکر گردیده است و نیازی ندارد که ترتیب ان را تغییر پیدا کند.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

پیشنهاد انتخاب اسم شرکت در کرج

اسم شرکت در کرج بایستی به صورت خاص انتخاب گردد زیرا هر شخص حقوقی هم مثل شخص حقیقی بایستی دربردارنده اسم باشد تا دیگر اشخاص قادر باشند آن را تمیز دهند.

ثبت شرکت سرمایه گذاری در کرج

شرکت های سرمایه گذاری در کرج از جمله موسسات تخصصی بازار سرمایه هستند که دارای ظرفیت خاصی جهت سرمایه گذاری در بازار بورس اوراق بهادار می باشند

افزایش سرمایه در شرکت سهامی عام در کرج

افزایش سهام شرکت سهامی عام در کرج به صورتی است که مجمع عمومی فوق العاده از طریق صدور سهام جدید مجوز داده و هم چنین مقررات آن رعایت شود سپس افزایش سرمایه امکان پذیر می باشد

صورتجلسه اداری چیست

همیشه یکی ازمهم ترین وظایفه های مدیران به منظور برپایی جلسه های مختلف.تالیف صورتجلسه ها ودستور جلسه های مختلف می باشد. در این مقاله با نحوه تنظیم صورتجلسه آشنا می شوید لطفا مطالعه نمایید

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟