لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج ثبت شرکتهای تخصصی در کرج
ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت ساختمانی عمرانی در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج افزایش سرمایه شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج ورود و خروج شریک در کرج
تماس با ما

سهام چیست؟


قسمتی از سرمایه شرکت که به سهامدار تعلق دارد سهم گفنه می شود.هم چنین سهم تعیین کننده میزان مشارکت،همکاری و ضمانت ها و منفعت های مالک سهام در شرکت سهامی می باشد.به همین دلیل در صورتی کهشرکت دربردارنده 10.000 سهم به ارزش اسمب هر سهم به مبلغ 10.000ریال باشد مجموع سرمایه شرکت به مبلغ100.000.000 ریال و هرورقه سهم معادل یک ده هزارم سرمایه شرکت خواهد بود.

سهام چیست؟

موسسین در شرکت های سهامی خاص با توافق یکدیگر و هم چنین با توجه به تعداد سهام،  سهام داران را مشخص می نمایند.هم چنین موسسین در شرکت های سهامی عام20 در صد از مجوع سهام را با توافق به منظور خود مشخص می نمایند،باقی مانده سرمایه را به همراه ابلاغ تعتداد سهامی که افراد مجوز خریدآن را دارند در طرح ابلاغیه پذیره نویسی درج و به منظور ابلاغ عموم منتشر می کنند.

سهام بانام 

سهام در شرکت های سهامی می تواند به صورت با نام باشد در این شکل اسم و مشخصات شخصی که دربردارنده سهام می باشد بر روی برگه سهام درج می گردد،اشخاصی که در شرکت های سهامی عام دربردارنده سهام با نام می باشند قادر می باشند حتی بدون رضایت و موافقت مدیران شرکت سهام خود را به دیگران واگذار نمایند،ولی در شرکت های سهامی خاص این امکان وجود دارد که نقل و انتقال سهام از شرایط خاصی که در اساسنامه وجود دارد تبعیت نماید و به اجازه هیئت مدیره نیازمند باشد.شایان ذکر است که نقل وانتقال سهام در شرکت های سهامی مطابق ماده 40قانون تجارت بایستی در دفتر مخصوص ثیت سهام شرکت ثبت گردد و شخص انتقال دهنده و یا نماینده قانونی او بایستی انتقال را در دفتر ثبت سهام به امضا برساند.

وکیل ثبت تغییرات شرکت دارای کادری باتجربه و راهنمای شما در زمینه ثبت تغییرات شرکت هم ااکنونمی توانید تماس حاصل نمایید.

سهام بی نام

سهام می تواند در شرکت های سهامی بی نام باشد در این چنین حالتی اسم و مشخصات اشخاصی که دربردارنده سهام می باشند ذکر نمی گردد و مطابق ماده 39 قانون تجارت سهامی که به صورت بی نام می باشد به صورت سند در وجه حامل تنظیم می شود و صاحب آن شمرده می شودمگر در صورتی که خلاف آن ثابت شود.به منظور نقل و انتقال سهام بی نام نیازی نمی باشد که به وسیله مالک سهم یا نماینده قانونی او در دفترهای شرکت به ثبت برسد بلکه به صورت تحویل و تحول صورت می پذیرد.

 قانون موجود  بر این چنین سهام در صورت مفقود شدن موارد 320 تا 334 قانون تجارت (اسناد در وجه حامل است) که بالای ماده 320 قانون مزبور مقرر می-دارد: دارنده هر سند در وجه حامل مالک و به منظور درخواست وجه آن ذی حق شمرده  می شود مگر در صورت ثابت شدن  خلاف، در صورت گم شدن اوراق سهام بی نام، ذینفع بایستی از روش اقامه دعوی در دادگاه، باطل شدن سند مربوط به سهم بی نام را تقاضا نماید و مبادرات امنیتی و پیشگیرانه به منظور عدم پرداخت امتیاز سهم ذکر شده را به افراد ثالث تقاضا نماید.

دادگاه با عنایت با عنایت به اسناد و مدارک و اوضاع در صورتی که تشخیص بدهد که ادعای ادعا کننده درست و صحیح می باشد مجوز اشکارسازی را به وسیله روزنامه ها به دارنده سهام بی نام نامعلوم صادر می کند،بعد از ابلاغ سه نوبت در روزنامه رسمی وسپری شدن سه سال،در صورتی که آشکاری سهم محکوم برای دادگاه آشکار نگردد دادگاه دستور باطل شدن سهام بی نام را صادر می نماید و ذی نفع این اجاره را خواهد داشت که از شرکت تقاضای سهم بی نام جدید را نماید.

نحوه تشخیص سهامداران بی نام: اشخاصی که دربردارنده سهام بی نام می باشند در هر حال ودر هر مجمعی بایستی مورد تشخیص قرار بگیرند و هویت آن ها آشکار شود تا هم از مزیت های سود سهام سود ببرند و هم اسم ها و مشخات و ویژگی های آن ها به محدوده های مالیاتی مربوطه همراه با اظهارنامه مالیاتی شرکت ارائه گردد.

شایان ذکر است که مطابق ماده 99 قانون تجارت سهامداران بی نام بایستی قبل از تشکیل مجمع به شرکت رجوع نمایند و برگه حضور را  اخذ نمایند و در روز مجمع مشخصات کامل خود را به همراه نشانی و تعداد سهام و تعداد رای در برگه ی حضور و غیابی که به منظور تشخیص هویت سهامداران و مشخص نمون حد اندازه قانونی به منظور تشکیل مجمع ترتیب داده می شود را ثبت نمایند.

سهامدارانی که به روش فوق الذکر جزء سهامداران شرکت شمرده می شوند برگه ثبت به آن ها تعلق می گیرد و هم چنین از مزیت های آن ها بهره مند می شوند . ، مگر این که با پرداخت نمودن مالیات نقل و انتقال سهام به منابع 10% ارزش اسمی سهام و دریافت تصفیه حساب مالیاتی حقوق سهام خود را به شخص دیگری منتقل و شخص  مزبور را به عنوان سهامدار جدید به شرکت معرفی نمایند که در این صورت بایستی نقل و انتقال در دفترهای سهام شرکت به ثبت برسد.

سهام ممتاز

موسسین قادر می باشند به منظور خود و یا افراد ثالث با عنایت به مهارت،اعتبار و وقعیت افراد سهام ممتازی را مد نظر خود داشته باشند،همانند این که موسسین سهام شرکت را به مجموعا 3000 سهم تقسیم نمایند و تعیین کنند که اشخاصی که دربردارنده سهام از شماره  1 تا 100  می باشند این اجازه را داشته باشند که سه عضو از 5 عضوی که در هیئت مدیره شرکت عضویت دارند را انتخاب کنند تا از حقوق رای بیشتری استعمال نمایند و هم چنین سهام بیشتری را برای خود فراهم کنند.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

اظهارنامه ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

از جمله اوراق الزامی که مورد نیاز ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ، اظهارنامه می باشد . از گونه اوراق بهاداری است و جز اسناد ثبتی شرکت محسوب می شود

سهام چیست؟

قسمتی از سرمایه شرکت که به سهامدار تعلق دارد سهم گفنه می شود.هم چنین سهم تعیین کننده میزان مشارکت،همکاری و ضمانت ها و منفعت های مالک سهام در شرکت سهامی می باشد

اساسنامه چیست؟

اساسنامه شرکت از جمله مواردی می باشد که در هنگام شروع یک فعالیت اقتصادی و ثبت شرکت با آن مواجه خواهید شد.در این مقاله به اساسنامه شرکت پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

انتخاب نام شرکت در کرج

زمانی که یک شرکت شرایط تاسیس را دارد در ابتدا باید یک نام یا نشان را برای خود انتخاب نماید در این مقاله می توانید د رمورد انتخاب نام شرکت در کرج اطلاعات لازم را کسب نمایید

وظایف مجمع عمومی عادی چیست؟

در این مقاله به وظایف مجمع عمومی عادی پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

تفاوت اساسنامه و شرکتنامه

یکی از مواردی که در خصوص ثبت شرکت و شروع شراکت اقتصادی مطرح می شود تنطیم نمودن سندی به اسم شرکت نامه می باشد و هم چنین اشاره به وجود تفاوت آن از اساسنامه شرکت که متمایز های این درستی به صورت کامل و جامع درک نگردیده است.برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را مطالعه نمایید.

وظایف مجمع عمومی فوق العاده

مجمع عمومی فوق العاده که از اجتماع صاحبان سهام شرکت تشکیل شده است در زمان های اضطراری و هنگامی که موضوع فوق العاده پیش امده باشد تشکیل می گردد.در این مقاله به وظایف مجمع عمومی فوق العاده پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

وظایف مجمع عمومی موسس چیست؟

در شرکت های سهامی تشکیل مجمع عمومی موسس الزامی می باشد مجامع عمومی موسس هرکدام وظایفی را بر عهده دارند که در این مقاله به آن پرداخته می شود .

اساسنامه شرکت

یکی از مهمترین بخش های شرکت را اساسنامه تشکیل می دهد. داشتن اساسنامه برای تمامی شرکت های سهامی اعم از خاص یا عام الزامی می باشد

اساسنامه موسسات غیر تجاری

مطابق ماده 584 قانون تجارت منظور از تشکیلات غیر تجاری ، همان موسساتی است که به منظور اهداف غیر تجاری می باشد که در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود مطالعه نمایید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟