لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج ثبت شرکتهای تخصصی در کرج
ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت ساختمانی عمرانی در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج افزایش سرمایه شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج ورود و خروج شریک در کرج
تماس با ما

نقل و انتقال سهام شرکت در کرج


دلایل مختلفی برای اینکه سهامداران و یا شرکت تصمیم به انتقال سهام بگیرند وجود دارد. مثلا هنگامی که یک یا چند نفر از سهامداران بخواهند از شرکت خارج شوند می بایست سهام خود را به عضو جدید یا یک نفر از اعضای سابق شرکت واگذار نمایند. در برخی موارد نیز کلیه ی سهامداران تصمیم به خروج از شرکت می گیرند و میخواهند امتیاز شرکت را به دیگران واگذار نمایند و به این ترتیب سهام شرکت به اعضای جدید واگذار خواهد شد.

شرکت ها را از این نظر که قابل نقل و انتقال هستند یا خیر به دو گروه تقسیم کرده اند. شرکتها این اختیار را ندارند که سهام شرکت خود را خریداری کنند و یا مدیران شرکت به میزانی که در مجامع عمومی شرکت دارای حق رای باشند باید سهام خریداری نمایند.

چنانچه مدیران در زمان ماموریت خود موجب خسران شرکت شوند این سهام،به صورت  ضامن عمل خواهد کرد و مادامی که بدهی خود را تسویه نکرده اند نمیتوانند سهام خود را به دیگری انتقال دهند.لکن سهامداران می توانند سهام خود ا اعم از با نام و یا بی نام به اعضای جدید یا قدیمی انتقال داده و واگذار کنند.سهام را نمیتوان اجاره داد ولی میتوان به رهن گذاشت.

اگر دارای سهام قابل انتقال هستید می بایست مدارک هویتی اعضای جدید و قدیم شرکت و روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات را فراهم نمائید.

نقل و انتقال سهام بانام 

جهت واگذاری و انتقال سهام شرکا باید یک صورتجلسه تنظیم نمایند و آن را امضا نمایند.چنانچه سهام بانام باشد صاحب سهام می بایست پیش از انتقال سهام خود به دایره ی مالیاتی شرکت رفته و مالیات مربوط به سهام خود را پرداخت نماید. سپس تاییدیه پرداخت مالیات را تحویل گرفته و به اداره ثبت شرکت ها ارائه دهد تا مراحل انتقال سهام به طور کامل انجام شود. برای انتقال سهام با نام باید تشریفات اداری طی شود. بنا به ماده ۴۰ ق.ت. ثبت انتقال سهام می بایست انجام شود و انتقال دهنده یا وکیل قانونی او باید به دفتر ثبت مراجعه کرده و مدارک را در دفتر ثبت امضا نمایند.

نقل و انتقال سهام بی‎نام

درصورتی که سهام شرکت بی‌نام باشد،کافی است صورتجلسه ای برای این نقل و نتقال تنظیم شود و دیگر احتیاجی به مراجعه به اداره دارایی و تادیه مالیات شرکت نمی باشد.واگذاری سهام بی نام در زمانی اندک انجام می شود لکن پیش از این باید برای بی نام کردن سهام صورتجلسه ای تنظیم شود تا بتوان به واگذاری و انتقال سهام پرداخت.در انتقال سهام بی نام احتیاجی به تشریفات اداری نیست و با هزینه ای اندک و حداقل زمان میتوان امور واگذاری سهام را انجام داد.

مدارک مورد نیاز جهت نقل و انتقال سهامی شرکت در کرج

برای نقل و انتقال سهام شرکت در کرج باید مدارک ذیل را آماده و اسکن کنید و به مرجع ثبتی خود ارائه نمایید:

  1. نسخه ای از آگهی تاسیس ارائه گردد.
  2. نسخه ای از روزنامه رسمی تاسیس ارائه گردد.
  3. نسخه ای از مدارک هویتی کلیه ی سهامداران کنونی و جدید ارائه گردد.
  4. نسخه ای از آگهی آخرین تغییرات در صورتی که تغییرات وجود داشته باشد باید ارائه گردد.

مراحل نقل و انتقال سهام در شرکت سهامی خاص در کرج

در نقل و انتقال سهام نیازی به تنظیم سند رسمی نمی باشد ولی جهت سهام با نام تشریفتی درنظر گرفته شده است.با عدم رعایت این تشریفات و انتقال سهام نزد شرکت و اشخاص ثالث از نظر قانونی دارای اعتبار نمی باشد.
چنانچه نقل و انتقال سهام در شرکت سهامی خاص صورت گیرد کلیه ی افراد اعم از انتقال دهنده و انتقال گیرنده باید مالیات خود را تادیه نمایند.با توجه به موارد ذکر شده برای نقل و انتقال سهام در شرکت سهامی خاص باید مراحل ذیل طی شوند:

  • صورتجلسه تنظیم شود
  • انتقال دهنده و انتقال گیرنده باید به اداره مالیاتی ممیز مالیاتی شرکت مربوطه مراجعه نمایند
  • مالیات انتقال سهام  تادیه شود وتاییدیه پرداخت مالیات اخذ شود
  • مدارک ثبتی ارائه شود

واگذاری سهامی در شرکت با مسئولیت محدود در کرج

بنا به ماده ۱۰۲ ق.ت. هر نوع نقل و انتقال سهم الشرکه می بایست دردفترخانه به صورت رسمی ثبت شود.انجام این کار مستلزم گرفتن دواستعلام دفترخانه از اداره دارایی و اداره ثبت شرکتها است.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج

بعد از اتمام اقدامات اصولی ثبت شرکت سهامی خاص در کرج می توان بر اساس متون اصلی اساسنامه، تغییراتی را اعمال نمایید که باید این تغییرات در مرجع اصلی اداره ثبت شرکتها به ثبت برسد.

متن صورتجلسه ثبت شرکت سهامی خاص

در شرکت های سهامی خاص تنظیم و ثبت صورتجلسه با ید مطابق قوانین تجارت انجام شود د راین مقاله می توانید راهنمایی لازم را کسب نمایید

ورود و خروج شریک شرکت در کرج

در ورود و خروج شرکا دو حالت صورت می گیرد. اول اینکه شخص جدیدی بجای شخص قبلی جایگزین می شود دوم اینکه بنا به دلایلی شخص جدیدی به شرکت اضافه می شود

ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

شرکت سهامی خاص در کرج در ابتدا باید تأسیس شود سپس اقدامات ثبت انجام شود بدین صورت که بعد از گذراندن مراحلی از قبیل تنظیم اساسنامه وامضا نمودن آن ، تعهد نمودن سرمایه شرکت ، انتخاب مدیران و بازرسان شرکت نیز توسط مؤسسان شرکت تشکیل می شود.

ثبت موسسه در کرج

موسسه غیر تجاری در کرج که با ثبت شخصیت حقوقی را بدست می آورند و می توانند به امور فعالیت های غیر تجاری بپردازند

صفحات اصلی

homehomehomehomehomehomehomehomehomehome

ثبت تغییرات شرکت تعاونی در کرج

در شرکتهای تعاونی می توانید بر اساس نوع مفاد اساسنامه شرکت تغییراتی را انجام دهد که در جهت پایدار ماندن آن شرکت می باشد

ثبت شرکت تضامنی در کرج

در جهت امور فعالیت های تجاری که در بین افراد دو و یا چند نفر که مسئولیت تضامنی را بر عهده دارند تشکیل می شود

تأسیس شرکت قبل از ثبت آن

وقتی که یک شرکت حقوقی ثبت شود میتواند فعالیت شرکت سهامی داشته باشد. زمانی میتوان به این امر دست پیدا کرد که قوانین جاری در مجمع عمومی موسس برقرار شود و اختیاراتی که به او داده شده را انجام دهد.

ثبت تغییرات موسسه در کرج

جهت اعمال هر نوع از تغییرات در موسسه باید مجمع عمومی فوق العاده و یا مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده تشکیل شود

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟