لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج ثبت شرکتهای تخصصی در کرج
ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت ساختمانی عمرانی در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج افزایش سرمایه شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج ورود و خروج شریک در کرج
تماس با ما

اساسنامه موسسات غیر تجاری


د ر ماده 584 قانون تجارت بدین صورت اساسنامه موسسات غیر تجاری را بیان کرده است :

اساسنامه موسسات غیر تجاری

ماده 1 – مطابق ماده 584 قانون تجارت منظور از تشکیلات غیر تجاری ، همان موسساتی است که به منظور اهداف غیر تجاری مانند فعالیت های علمی، ادبی، امور خیریه و نظایر آن راه اندازی شده است و موسسان و بنیان گذاران آن می توانند به دنبال سود باشند و یا خیر. 

تبصره – این نهادها و موسسات فوق الذکر می توانند تحت عناوینی مانند انجمن، کانون، بنگاه و غیره تاسیس شوند ولی انتخاب عناوین مختص نهادهای دولتی و کشوری ممنوع و غیرممکن می باشد.

ماده 2 – با توجه به مطابقت این موسسات با مفاد آئین نامه ، این تشکیلات به دو بخش تفکیک می شوند.

الف - موسساتي كه با هدف عام المنفعه و عدم سودجویی و تقسیم سود بین اعضا، تاسیس شده باشند.  

ب - موسساتي كه با هدف سودآفرینی و جذب سود و تقسیم آن میان اعضا تاسیس شده اند از قبیل کانونهای فنی و حقوقی و غیره.

ماده 3 – مرجع ثبت تشكيلات و موسسات فوق در تهران،  اداره ثبت شركتها و این مرجع در شهرستانها،  اداره ثبت مركز اصلي می باشد.

تبصره –مرجع ثبت نهادها و موسسات غیر تجاری به ثبت رسیده در خارج از ایران، منحصرا  اداره ثبت شرکت های تهران می باشد. 

ماده 4 - موسسات و تشكيلات غير تجارتي خارجي که در ایران مشغول فعالیت هستند ولی به ثبت نرسیده اند، دو ماه پس از به تصویب رسیدن این آئین نامه فرصت دارند تا متعاقب مفاد مرتبط با ثبت، تقاضای ثبت خود را تسلیم دارند.

افزودن يك تبصره به ماده 4 آئين نامه اصلاحي ثبت تشكيلات و مؤسسات غير تجاري شماره 962/33 8/11/4

تبصره : زیر به ماده 4 آئين نامه اصلاحي ثبت تشكيلات و مؤسسات غير تجارتي که در تاریخ 5آذرماه 1337 به تصویب رسیده، الحاق می گردد.

تبصره : پس از اینکه اداره ثبت شركتها و مالكيت صنعتي درخواست ثبت این نوع موسسات و نهادها را دریافت کرد، آنها را با ذکر مشخصات به وزارت امور خارجه اطلاع می دهد تا مراحل ثبت آنها  را پس از کسب تایید آن ها از وزارت خانه، انجام دهد.

وزير دادگستري

فصل اول – درباره ارائه اظهار نامه و ثبت مجامع و موسسات غير تجارتي

ماده 5 – تنظیم اظهار نامه ثبت تشكيلات و موسسات مذکور باید با اشاره به موارد زیر به زبان فارسی در 2 نمونه انجام شود:

الف – نام و محل سکونت و تابعيت و موضوع موسسه و مراكز و شعبه های آن

ب – نام و محل سکونت و  شهرت اشخاص منتصب شده جهت اداره موسسات و تشكيلات .

ج – درصورت تنظیم اظهارنامه توسط وکیل، نام و محل سکونت و تابعيت وكيل.

د – درصورت ثبت شدن موسسه یا شرکت در خارج از کشور، تاريخ ثبت و محل و شماره ثبت نام آن کشور

ه – مشخص کردن ضمیمه های اظهار نامه .

ماده 6 – موارد زیر را می توان به اظهار نامه ضمیمه کرد:

الف – چنانچه وکیل درخواست را ارائه داده باشد، اصل یا کپی وکالت نامه باید تحویل داده شود.

ب –کپی گواهی نامه کشوری که ثبت موسسه یا شرکت در آن انجام شده بهمراه ترجمه فارسی گواهی مذکور.  

ج – چنانچه اصل اساسنامه غیر فارسی نگاشته شده باشد ، 2 جلد اساسنامه بهمراه 2 نسخه ترجمه آن .

د – صورتجلسه باذکر اعضای هیأت مدیره انتخاب شده و ذکر اسامی افراد صاحب حق امضا.

ه – درصورت مطابقت موضوع ثبت با ردیف الف ماده 2 آئین نامه مذکور، ارائه 1 نسخه مجوز که از شهربانی اخذ شده است.  

ز – فیش واریز حق الثبت .

ماده 7 – درصورت مشاهده نواقصی در تقاضای ثبت 15 روز پس از دریافت آن، دفتر اداره ثبت ملزم است به فرد درخواست دهنده اخطار رفع نواقص را در عرض 15 روز می دهد و درصورتی که متقاضی در طی این مدت نسبت به رفع نقایص اقدام لازم را بعمل نیاورد و یا کلا تقاضای ثبت قابل پذیرش نباشد، مقام مسئول عدم پذیرش آن رئیس اداره ثبت شرکت ها خواهد بود و اداره ثبت در شهرستان ها عهده دار این وظیفه می باشد.

ماده 8 - در صورت پذیرش تقاضاي ثبت، در دفتر مخصوصی این موارد ثبت می شود و متقاضی برگه ای دال بر تایید ثبت را دریافت می کند و خلاصه آن در دو نسخه یکی در روزنامه رسمی و دیگری در روزنامه کثیر الانتشار چاپ می شود تا همگان از آن اطلاع حاصل کنند . هزینه انتشار این آگهی ها به عهده متقاضی است.   

ماده 9 - موسسات و نهادهای فوق ملزم هستند طی یک ماه ،هرگونه تغییر درمفاد اساسنامه و نیز افراد دارای حق امضا و همچنین تغییر در محل سکونت قانونی را به اطلاع اداره ثبت شرکت ها برسانند و در غیر این صورت هرگونه استناد به این تغییرات در قبال اشخاص ثالث اعتباری نخواهد داشت.

فصل دوم - درباره انحلال تشكيلات و موسسات غير تجارتي

ماده 10 – مطابق مفاد این آئین نامه ،انحلال هر گونه شرکت و موسسه از نوع بالا اختیاری می باشد و درصورت انحلال، مدیر اساسنامه مطابق شرایط مندرج در اساسنامه مسئول حل و فصل کارهای شرکت می باشد و چنانچه مسئول تصفیه امور در اساسنامه قید نشده باشد، لازم است مجمع عمومی در هنگام اتخاذ تصمیم انحلال، یک نفر را با تعیین محدوده وظایفش جهت تصفیه امور انتخاب نمایند.

ماده 11 – چنانچه موسسه یا شرکتی بواسطه حکم دادگاه منحل شده باشد و فرد عهده دار تصفیه امور در اساسنامه قید نشده باشد ، این دادگاه است که در کنار صدور حکم، فردی را جهت تصفیه امور نصب می کند . در صورت انحلال، تصفیه امور مطابق قانون تجارت و تصفیه امور شرکت ها انجام خواهد شد.

در ثبت موسسه باید به ماده های بالا دقت نمایید در جهت ایجاد مشکل  در این امر می توانید به مشاروان وکارشناسان مجتمع  وکیل ثبت تغییرات شرکت ارتباط برقرار کنید .

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

وظایف مجمع عمومی موسس چیست؟

در شرکت های سهامی تشکیل مجمع عمومی موسس الزامی می باشد مجامع عمومی موسس هرکدام وظایفی را بر عهده دارند که در این مقاله به آن پرداخته می شود .

انواع موسسات غیر تجاری در کرج

موسسات غیر تجاری در کرج همان طور که از نام آنها مشخص می باشد موسساتی هستند که فعالیت های آنها تجاری در کرج نمی باشد در قانون تجارن انواع مختلفی برای موسسات غیر تجاری معرفی نموده است که در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود .

اساسنامه موسسات غیر تجاری

مطابق ماده 584 قانون تجارت منظور از تشکیلات غیر تجاری ، همان موسساتی است که به منظور اهداف غیر تجاری می باشد که در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود مطالعه نمایید.

وظایف مجمع عمومی فوق العاده

مجمع عمومی فوق العاده که از اجتماع صاحبان سهام شرکت تشکیل شده است در زمان های اضطراری و هنگامی که موضوع فوق العاده پیش امده باشد تشکیل می گردد.در این مقاله به وظایف مجمع عمومی فوق العاده پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

سهام چیست؟

قسمتی از سرمایه شرکت که به سهامدار تعلق دارد سهم گفنه می شود.هم چنین سهم تعیین کننده میزان مشارکت،همکاری و ضمانت ها و منفعت های مالک سهام در شرکت سهامی می باشد

اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود در کرج

اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود در کرج متشکل از 27 ماده و سه تبصره است در این مقاله به شرح آن پرداخته می شود .

اساسنامه شرکت چیست؟

در این مقاله در خصوص اساسنامه شرکت مطالبی ارائه شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

اساسنامه چیست؟

اساسنامه شرکت از جمله مواردی می باشد که در هنگام شروع یک فعالیت اقتصادی و ثبت شرکت با آن مواجه خواهید شد.در این مقاله به اساسنامه شرکت پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

انتخاب نام شرکت در کرج

زمانی که یک شرکت شرایط تاسیس را دارد در ابتدا باید یک نام یا نشان را برای خود انتخاب نماید در این مقاله می توانید د رمورد انتخاب نام شرکت در کرج اطلاعات لازم را کسب نمایید

تفاوت اساسنامه و شرکت نامه چیست ؟

در واقع اساسنامه سندی می باشد که به شرکت اعتبار می بخشد ولی شرکت‌نامه مختص شرکت‌هاى با مسؤوليت محدود، تضامنى و نسبى مى‌باشد در این مقاله به تفاوت اساسنامه و شرکتنامه می پردازیم لطفا مطالعه نمایید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟