لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج ثبت شرکتهای تخصصی در کرج
ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت ساختمانی عمرانی در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج افزایش سرمایه شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج ورود و خروج شریک در کرج
تماس با ما

انتخاب اعضا هیئت مدیره شرکت در کرج


انتخاب اعضا هیئت مدیره به شرح ذیل صورت می گیرد :

در صورتی که با عوامل تشکیل دهنده یک شرکت آشنایی داشته باشید بهتر می توانید عملکرد آنها را در نظر گرفته و در نظر بگیرید در چه حیطه ای می توانند از کارکرد بهتری برخوردار باشند. یکی از اساسی ترین ارکان اداره ی یک شرکت قسمت اجرایی شرکت می باشد که هیأت مدیره اطلاق می شود.در این مقاله به بررسی و شیوه ی انتخاب هیات مدیره پرداخته می شود.

شرایط اعضا هیئت مدیره شرکت در کرج

اعضاء هیئت مدیره باید شرایط ذیل را دارا باشند که اهم این شرایط به شرح ذیل می باشد:

  1. هیئت مدیره یا هر کدام از مدیران شرکت را می توان عزل کرد و مجمع عمومی این اختیار را دارد که هر گاه بخواهد آنها را عزل نماید. 
  2. هیئت مدیره از میان شرکای شرکت گزینش می شوند.
  3. در قوانین شرکت مدت انتخاب آن ها  مقرر شده است و نهایتا به مدت 2 سال است . و در صورت تشخیص مجمع عمومی 2 سال دیگر نیز برای آنها مقرر می شود. 
  4. حداقل اعضای هیئت مدیره شرکت سهامی عام از 5 نفر می باشد اما نهایتا تعداد آن ها تا 11 نفر نیز می باشد.لکن در شرکت سهامی خاص تعداد آن ها از 3 نفر کمتر نمی باشد. 
  5. اعضاء هیئت مدیره می بایست از قابلیت و توانایی های علمی و فنی لازم برخوردار باشند تا در جهت ارتقاء شرکت بتوانند مثمر ثمر باشند.

نحوه انتخاب اعضا هیئت مدیره شرکت در کرج

الف) شرکت از نوع مسئولیت محدود :

ماده ۱۰۴ قانون تجارت به گزینش اعضای هیأت مدیره در شرکت با مسئولیت محدود پرداخته است. به موجب این ماده، شرکت با مسئولیت محدود به وسیله یک یا چند نفر مدیر دارای مسئولیت و یا بدون مسئولیت از میان شرکا یا غیراز شرکا جهت زمان محدود یا نامحدود گزینش می شوند. یاد آور می شود چنانچه محدود شدن اختیارات این مدیران در قوانین شرکتنامه به صراحت بیان نشده باشد در برابر شخص ثالث دارای اعتبار نمی باشد. یعنی چنانچه طبق قرارداد کتبی شرکا اختیارات مدیران محدود شده باشد ولی مطابق تشریفات قانونی به عموم اطلاع رسانی نشود قوانین وضع شده مورد توجه قرار نخواهد گرفت.

قانون گذار با در نظر گرفتن تمامی جوانب در انتخاب اعضای هیأت مدیره  و در ماده ۱۰۶ قانون تجارت ترجیحا حداقل های قانونی را برای انتخاب اعضای هیأت مدیره اعلام خواهد کرد. در تصمیماتی که در مورد شرکت گرفته می شود بیش از نیمی از سرمایه مد نظر می باشد و چنانچه با توجه به کسب اکثریت به نتیجه نرسید می بایست مجددا شرکا دعوت شوند. در این صورت با توجه به اکثریت تعداد شرکا تصمیم گیری خواهد شد.حتی اگر اکثریت مورد نظر نصف سرمایه را دارا نباشند شرکت میتواند بر خلاف مفاد قوانین را مقرر نماید.

ب) شرکت سهامی از نوع خاص :

مجمع موسسین در شرکت سهامی خاص اولین مدیران را گزینش خواهند کرد.(بنا به بند ۳ ماده ۷۴ لایحه اصلاحی قانون تجارت ) در این مجمع بایدعده­ ای از پذیره نویسان که دست کم نیمی از سرمایه شرکت را تعهد کرده اند حضور داشته باشند.

پس از انتخاب اولین مدیران مجمع عمومی عادی و یا به طور فوق العاده تشکیل می شود که اعضای هیات مدیره را انتخاب میکنند.

بنابراین تصمیمات مجمع عمومی عادی با توجه به موجودیت نصف سرمایه اجرا خواهد شد. در ماده ۸۸ در مورد این اصل اشاره می­شود که در مورد گزینش مدیران و بازرسان اکثریت نسبی مورد نیاز است.

شیوه ی گزینش انتخاب اعضای هیأت مدیره در شرکت­ های سهامی از دیگر شرکت­ ها متفاوت می­باشد:

در این مورد مقرر شده است که تعداد آرای هر رای دهنده در عدد مدیرانی که باید انتخاب شوند ضرب می­شود و هر رای دهنده ای برابر حاصل ضربی که ذکر شد دارای حق می باشد ،یک رای دهنده این اختیار را دارد که تمام آرا خود را به یک نفر بدهد و یا  به چند نفر .

به این مساله توجه داشته باشید که در شرکت­ های سهامی،انتخاب اعضای هیات مدیره باید با توجه به مواردی باشد که در قانون تعیین شده است و اساسنامه نمیتواند برخلاف آن قوانین باشد و شیوه ای که مقرر شده را نمیتوان نادیده گرفت.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت تغییرات شرکت تعاونی در کرج

در شرکتهای تعاونی می توانید بر اساس نوع مفاد اساسنامه شرکت تغییراتی را انجام دهد که در جهت پایدار ماندن آن شرکت می باشد

ثبت موسسه در کرج

موسسه غیر تجاری در کرج که با ثبت شخصیت حقوقی را بدست می آورند و می توانند به امور فعالیت های غیر تجاری بپردازند

متن صورتجلسه ثبت شرکت سهامی خاص

در شرکت های سهامی خاص تنظیم و ثبت صورتجلسه با ید مطابق قوانین تجارت انجام شود د راین مقاله می توانید راهنمایی لازم را کسب نمایید

صفحات اصلی

homehomehomehomehomehomehomehomehomehome

ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج

شرکت هایی که در جهت رفاه اقتصادی تشکیل می شوند و در جهت توسعه و پیشرفت اقتصاد می توانند گام بردارند شرکت های تولیدی صنعتی در کرج می باشد

تأسیس شرکت قبل از ثبت آن

وقتی که یک شرکت حقوقی ثبت شود میتواند فعالیت شرکت سهامی داشته باشد. زمانی میتوان به این امر دست پیدا کرد که قوانین جاری در مجمع عمومی موسس برقرار شود و اختیاراتی که به او داده شده را انجام دهد.

مدارک ثبت شرکت در کرج

جهت رسمی نمودن شرکت در کرج ثبت آن را در اداره ثبت شرکتها با ارائه دادن مدارک و مستنداتی مبنی بر فعالیت شرکت و مشخصات اعضا ارائه دهند

زمان ثبت شرکت در کرج

آن مسئله که در ثبت شرکتها برای موسسین بیشتر مهم می باشد که مدت زمان ثبت شرکت در کرج به چه صورت است و چه زمانی طول می کشد تا بتوانند ثبت شرکت خود را انجام دهند

ثبت شرکت تضامنی در کرج

در جهت امور فعالیت های تجاری که در بین افراد دو و یا چند نفر که مسئولیت تضامنی را بر عهده دارند تشکیل می شود

انواع شرکت های تجاری

شرکتهای تجاری به 8 دسته تقسیم بندی می شود که در این مقاله می توانید راهنمایی لازم را کسب نمایید

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟