لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج ثبت شرکتهای تخصصی در کرج
ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت ساختمانی عمرانی در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج افزایش سرمایه شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج ورود و خروج شریک در کرج
تماس با ما

ثبت موسسه حقوقی در کرج


همان طور که در مقالات قبلی در مورد موسسات غیرتجاری صحبت شده در این مقاله به توضیحی در مورد ثبت موسسه حقوقی می پردازیم در این مورد باید گفت که زیر مجموعه موسسات غیر تجاری می باشد . که جهت داشتن شخصیت حقوقی ملزم به ثبت در اداره ثبت شرکتها می باشد . 

موسسه حقوقی چیست؟

موسسه های حقوقی زیر مجموعه ی موسسه های غیر تجاری هستند.مطابق ماده یک آیین نامه اصلاحی ثبت تشکیلات و موسسات غیرتجاری مقصود از تشکیلات و موسسات غیر تجاری کلیه تشکیلات و موسساتی است که برای مقاصد غیر تجاری از قبیل امور علمی یا امور خیریه و امثال آن تشکیل می شود اعم از آن که موسسین و تشکیل دهندگان قصد انتفاع داشته یا نداشته باشند.

مدارک لازم جهت ثبت موسسه حقوقی در کرج

  1. دو رونوشت تقاضانامه اداره های غیرتجاری کامل گردد.
  2. دو رونوشت اساسنامه اداره های غیرتجاری کامل گردد.
  3. نسخه  شناسنامه برابر اصل شده کلیه ی اعضای هیأت مدیره و شرکاء در دفاتر اسناد رسمی ارائه گردد.
  4. نسخه کارت ملی برابر اصل شده کلیه ی  اعضای هیأت مدیره و شرکاء در دفاتر اسناد رسمی ارائه گردد.
  5. یک مدرک تحصیلی رشته حقوق که بایستی  به یکی از اعضای هیأت مدیره تعلق داشته  باشد ارائه گردد.
  6. اصل وکالت نامه با نسخه برابر اصل وکالت نامه ارائه گردد.

چنانچه اشخاص حقوقی شرکت  اعضای هیأت مدیره یا سهامداران باشند  رونوشت آخرین روزنامه رسمی شخص حقوقی و نامه معرفی نماینده در سربرگ شرکت و رونوشت  شناسنامه و نسخه  کارت ملی برابر اصل شده نماینده شخص حقوقی تسلیم گردد .

وکیل ثبت تغییرات شرکت مجری تخصصی ترین امور ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج

مراحل ثبت موسسه حقوقی

به منظور ثبت موسسه حقوقی بایستی فرم تقاضانامه ثبت موسسه و فرم صورتجلسه موسسین تکمیل گردد وکلیه ی شرکا بایستی ذیل آن را  به امضاء برسانند  سپس بایستی  تمامی صفحه های اساسنامه تنظیم گردد و شرکا آن را امضا نمایند و بعد از آن  چند نام  به ترتیب اولویت انتخاب شود.

شایان ذکر است که اسامی انتخاب شده نبایستی سابقه ثبت داشته باشند و غیر فارسی نباشد ومطابق  با فرهنگ انقلاب اسلامی باشد و نام های انتخاب شده بایستی به کارشناس تعیین نام موسسه ثبت شرکت ها تسلیم شود و کارشناس مربوطه بعد از بررسی گواهی لازم را با انتخاب نمودن یکی از اسامی پیشنهاد شده صادرمی کند.

پس از دریافت نمودن  و تسلیم مجوز لازم در خصوص موضوع موسسه و در صورتی که هیچ گونه نقص یا اشکالی نداشته باشد شخص متقاضی بایستی به منظور پرداخت نمودن هزینه های مربوطه به یکی از بانک ها رجوع کند و بعد از پرداخت نمودن هزینه های مربوطه فیش به حسابداری موسسه ارائه داده می شود و بعد از آن حسابدار شرکت تقاضانامه شخص درخواست کننده را مهر می کند و حکم ثبت را صادر می کند و شخص درخواست کننده قادر خواهد بود به قسمت ثبت شرکت ها رجوع کند.

در قسمت ثبت شرکت ها پیش نویس آگهی تأسیس شده بعد از به  امضا رسیدن  رئیس اداره ی ثبت شرکت ها و نایب آگهی مربوط متقاضی  دوباره به قسمت شرکت ها مراجعه می کند و بعد از کسب هویت به وسیله ی  مسئول سمت از شخص درخواست کننده ذیل ثبت (اصالتاً یا وکالتاً) امضاء دریافت می کنند سپس رونوشتی از مدارک (اساسنامه، صورتجلسه، تقاضانامه) که مهر شده  موسسه ثبت شرکت ها می باشد به شخص درخواست کننده ارائه می گردد و شخص درخواست کننده با رجوع نمودن به موسسه دبیرخانه و تحویل پرونده یک برگه آگهی تایپ شده را به اداره کل دفتر روابط عمومی و کارهای  بین الملل قسمت دایره آگهی ها برده و بعد از  معین نمودن مبلغ به منظور قید  روزنامه کثیر الانتشار به بانک رجوع نماید و همراه با فیش پرداخته شده به دبیرخانه رجوع می کنند.

بعد از امضای رونوشت تایپ شده به وسیله ی رئیس اداره ثبت شرکت ها این مرحله آگهی صادر می گردد و دو رونوشت تایپ شده به شخص درخواست کننده تحویل داده می شود.

یک رونوشت به منظور قید روزنامه رسمی جمهوری اسلامی (واقع در خیابان بهشت، ضلع جنوبی پارک شهر) و رونوشت  دیگری به  همراه فیش پرداختی قسمت اداره ی  آگهی ها به منظور قید  روزنامه کثیرالانتشاراعطا می شود.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت موسسه حقوقی در کرج

ثبت موسسه حقوقی زیر مجموعه موسسات غیر تجاری می باشد که در این مقاله به توضیحات بیشتر در مورد مراحل ثبت موسسه حقوقی پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟