لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج ثبت شرکتهای تخصصی در کرج
ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت ساختمانی عمرانی در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج افزایش سرمایه شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج ورود و خروج شریک در کرج
تماس با ما

ثبت شرکت سرمایه گذاری در کرج


ما در این مقاله تلاش برآن داریم تا در مورد ثبت شرکت سرمایه گذاری در کرج مطالبی را به متقاضیان ثبت شرکت سرمایه گذاری ارائه نماییم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

شرکت سرمایه گذاری چیست؟

مقصود از تاسیس و تشکیل شرکت سرمایه گذاری مدیریت صاحب سهام شرکت های زیر مجموعه خود نمی باشد و در خریدن سهام دربردارنده چشم انداز بلند مدت نمی باشد.

به محض اینکه سود مورد نظر خود را کسب کنند سهام موجود در یک شرکت را می فروشند و سهام شرکت های دیگر را می خرند و یا در صورتی که در کوتاه مدت مشاهده کنند ارزش سهام کاهش پیدا کرده است آن سهم را می فروشند.

این نوع از شرکت های سرمایه گذاری در جستجوی کسب سود و درآمد از نوسانات قیمت سهام در بازار می باشند و قاعدتا بایستی تنها در سهام پذیرفته شده در بورس سرمایه گذاری نمایند.

در علم اقتصاد منظور از سرمایه گذاری، خرید اقلامی است که هم اکنون مورد استفاده قرار نمی گیرند ولی ممکن است در زمان نزدیکی بکار آیند و وجود آن کالا مفید واقع می شود. در علم مالی منظور از سرمایه گذاری این است که با پیش بینی کردن این که دارایی مالی در آتی با ارزش افزوده مواجه می شود و می تواند آن را با قیمت بالاتری بفروشد و سود قابل توجهی ببرد، آن دارایی مالی را خریداری می کند.

ثبت شرکت های سرمایه گذاری در کرج

شرکت های سرمایه گذاری در کرج از جمله موسسات تخصصی بازار سرمایه هستند که دارای ظرفیت خاصی جهت سرمایه گذاری در بازار بورس اوراق بهادار می باشند.

شرکت سرمایه گذاری بر اساس بند 21ماده قانون بازار اوراق بهادار از جمله نهادهای مالی محسوب می شوند که کار و موضوع اصلی فعالیت شان در اساسنامه به شرح زیر بیان شده است : سرمایه گذاری در سهام ، سهم الشرکه، واحدهای سرمایه گذاری صندوق ها یا سایر اوراق بهادار که شرکت در آن حق رای دارد ،موسسات یا صندوق های سرمایه گذاری که هدف آنها بدست آوردن سود است بدون اینکه تاثیر یا کنترل زیادی در شرکت ،موسسه یا صندوق سرمایه گذاری وارد گردد که سرمایه گذاری را مطابق قوانین و مقررات پذیرفته است و اشرکت های سرمایه گذاری به لحاظ حقوقی مشتمل بر سهامی خاص و عام می باشد

انواع سرمایه گذاران

انواع سرمایه گذاران حاضر در بازارهای معامله اوراق بهادار عبارتند از :

 1. اشخاص حقیقی: اشخاص حقوقی به آن دسته ای اطلاق می شود که بخاطر سود بردن از سرمایه گذاری خود، اوراق بهادار را می خرند یا بفروش می رسانند. گاهی اوقات نیز این افراد به دنبال هدف دیگر یعنی کسب کنترل شرکت هستند این امر زمانی محقق می شود که این اشخاص سرمایه زیادی در اختیار دارند و اقدام به خرید مقدار زیادی از سهام شرکت مد نظر می کنند.
 2. اشخاص حقوقی: اشخاص حقوقی شامل موارد بسیاری می شود که بخاطر حجم منابع مالی و آزادی عمل بسیاری که در اختیار دارند، در بازار سرمایه تاثیر بسزایی وارد می کنند و مهمترین اشخاص حقوقی عبارتند از:  

1-2) بانکها

2-2) شرکت های بیمه

3-2) صندوق های بازنشستگی

4-2) شرکت های سرمایه گذاری

5-2) شرکت های دارنده یا مادر

6-2) شرکت های کار گزاری

7-2) سایر اشخاص حقوقی

خدمات شرکت های سرمایه گذاری در کرج

خدمات شرکت های سرمایه گذاری بسیار گوناگون بوده و مهمترین آنها عبارتند از:

 1. اوراق بهادار را همواره مورد ارزیابی قرار می دهند تا اوراق بهاداری که بیشترین بازده بالقوه را دارد، مشخص شود.
 2. مبالغ کوچکی که در انواع اوراق بهادار سرمایه گذاری شده اند را جمع کرده و یک مجموعه سرمایه گذاری تشکیل می دهند  
 3. به حسابهای مختلف سرمایه گذاری و سود های سهام آنها رسیدگی می کند.
 4. سرمایه گذاری ها را مورد ارزیابی و کنترل قرار می دهد تا شرایط ارائه شده هر یک حفظ شود (بطور مثال کمترین بازده لازم،بیشترین ریسک قابل قبول و...)

مدارک لازم برای ثبت شرکت سرمایه گذاری در کرج

 1. رونوشت آگهی تاسیس یا تغییرات شرکت منتشر شده در روزنامه
 2. اعلام سرمایه
 3. تهیه فهرست تمامی شرکا بهمراه میزان سهام آنها
 4. تحویل مدارک مبنی بر کسب شرایط مقرر شده در مجوز
 5. اساسنامه شرکت
 6. رونوشت مشخصات هیئت مدیره
 7. نام، تاریخ، محل و شماره ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها

”  ثبت شرکت سرمایه گذاری، منوط به کسب مجوز می باشد.”

زمانی متقاضی می تواند به آسانی مراحل ثبت شرکت در کرج به پایان برساند که اطلاعات لازم در مورد ثبت آن را داشته باشد جهت اطلاع از این موضوع می توانید با تماس تلفنی با کارشناسان و مشاوران وکیل ثبت تغییرات شرکت اطلاعات لازم را کسب نمایید.

مراحل دریافت مجوز شرکت سرمایه گذاری در کرج

مراحل لازم جهت کسب مجوز تاسیس و فعالیت شرکت سرمایه گذاری توسط متقاضی تاسیس شرکت سرمایه گذاری به شرح زیر است:  

مرحله اول : شرایط دریافت موافقت اصولی با تاسیس

نخست متقاضی مدارک خود را که شامل موارد زیر می گردد به مدیریت نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار تحویل می دهد: درخواست خود که همانند فرم تقاضای صدور مجوز تاسیس شرکت سرمایه گذاری تکمیل کرده وبه انضمام فرم پر شده پرسشنامه مشخصات داوطلب و سمت مدیر عالی یا عضویت در هیات مدیره نهاد مالی، که توسط اعضای هیات مدیره و مدیر عامل پیشنهادی تکمیل شده است  ( آدرس الکترونی��ی لینک معاونت نظارت بر نهادهای مالی /لینک نهادهای مالی تحت نظارت/لینک شرکت سرمایه گذاری WWW.SEO.IR )

سازمان فوق الذکر موافقت اصولی خود را جهت تاسیس شرکت زمانی اعلام می کند که مدارک را مورد بررسی قرار داده و ،در صورت تکمیل بودن، موفق به کسب شرایط لازم  شده باشد.

مرحله دوم : شرایط اعطای مجوز تاسیس

شرکت موظف است پس از کسب موافقت اصولی سازمان با تاسیس شرکت ، مدارکی راکه سازمان اعلام کرده طی مدت مشخص شده تهیه کرده و ارائه دهد و سازمان پس از روئت مدارک مورد نظر ، نامه ای صادر می کند که به منزله اجازه تاسیس شرکت و ثبت نزد مرجع ثبت شرکت ها می باشد.

مرحله سوم : شرایط اعظای مجوز فعالیت پس از دریافت مجوز تاسیس

متقاضی پس از گذراندن مرحله دوم و کسب موافقت با تاسیس شرکت ، باید نسبت به ثبت شرکت در مرجع ثبت شرکت ها طی مدت زمان مشخص شده اقدام کند و مدارک مورد نیاز را تحویل سازمان دهد.  

متقاضی پس از به ثبت رساندن نهاد مالی نزد مرجع ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری ، مدارک مورد نیاز را جهت ثبت به سازمان  مربوطه تحویل می دهد و چنانچه موفق به کسب شرایط لازم برای مجوز فعالیت شود، مجوز مزبر برای آن شرکت صادر می شود.

آیا می دانستید بعد از ثبت شرکت سرمایه گذاری در کرج امکان تغییرات در اساسنامه آن وجود دارد . جهت مطالعه بیشتر در مورد ثبت تغییرات شرکت در کرج می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید .

نکات
 1. شرکت های سرمایه گذاری منحصرا باید روی سهامی که در بورس پذیرفته شده ، سرمایه گذاری کنند.
 2. براساس مصوبه هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در مورخ 15/2/86، کمترین سرمایه شرکت های سرمایه گذاری روی شرکت های سهامی خاص 5.000.000.000 ریال و برای شرکت های سهامی عام 50.000.000.000 ریال می باشد.  

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان وکیل ثبت تغییرات شرکت تماس بگیرید و از تجربیات آن ها بهره مند شوید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت سرمایه گذاری در کرج

شرکت های سرمایه گذاری در کرج از جمله موسسات تخصصی بازار سرمایه هستند که دارای ظرفیت خاصی جهت سرمایه گذاری در بازار بورس اوراق بهادار می باشند

پیشنهاد انتخاب اسم شرکت در کرج

اسم شرکت در کرج بایستی به صورت خاص انتخاب گردد زیرا هر شخص حقوقی هم مثل شخص حقیقی بایستی دربردارنده اسم باشد تا دیگر اشخاص قادر باشند آن را تمیز دهند.

صورتجلسه اداری چیست

همیشه یکی ازمهم ترین وظایفه های مدیران به منظور برپایی جلسه های مختلف.تالیف صورتجلسه ها ودستور جلسه های مختلف می باشد. در این مقاله با نحوه تنظیم صورتجلسه آشنا می شوید لطفا مطالعه نمایید

افزایش سرمایه در شرکت سهامی عام در کرج

افزایش سهام شرکت سهامی عام در کرج به صورتی است که مجمع عمومی فوق العاده از طریق صدور سهام جدید مجوز داده و هم چنین مقررات آن رعایت شود سپس افزایش سرمایه امکان پذیر می باشد

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟