لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج ثبت شرکتهای تخصصی در کرج
ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت ساختمانی عمرانی در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج افزایش سرمایه شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج ورود و خروج شریک در کرج
تماس با ما

ثبت شرکت تعاونی در کرج


وکیل ثبت تغییرات شرکت در این مقاله برآنست تا د مورد ثبت شرکت تعاونی در کرج مطالبی را به اشخاصی که در صدد ثبت شرکت تعاونی می باشند ارائه نماید مقاله را بخوانید و در صورت مواجه شدن با هر سوال و مسئله ای با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

ثبت شرکت تعاونی در کرج

شرکت های تعاونی مشارکت های که از اجتماع افرادی در کرج در صنوف مختلف کنار هم می باشد که اهداف مشترکی را دنبال می کنند و به هم کمک می کنند . در واقع کلمه تعاونی یعنی مجموعه ای که با کمک اعضای آن و برای تأمین منافع همة اعضا تشکیل می شود . ممکن است در کنار هم آمدن جهت تهیه مسکن و یا خرید مایحتاج اولیه کارخانه و یا امورات کشاورزی و... باشد . در نتیجه موسسین آنها می توانند شرکت تعاونی را با در نظر گرفتن شرایط آن در کرج ثبت نمایند . 

انواع شرکت های تعاونی برای فعالیت

الف) شرکت تعاونی تولیدی :

شرکتهای تعاونی تولیدی که اهداف آنها اشتغال به فعالیتهای کشاورزی ، دامداری ، دامپروری ، پرورش صید ماهی ، شیلات و... و با تشکیل آن می توان واحد تولیدی را تشکیل نماید .

ب) شرکت تعاونی توزیعی :

تعاونی هایی به صورت توزیعی هستند که شغل های تولیدی و یا مصرف کننده ها برای تأمین نیازهای آنها باید در قالب مصالح های عمومی که به منظور کاهش هزینه ها و هم چنین تآمین وسایل مورد نیاز آنها با قیمت های مناسب فعالیت می نماید .بدین صورت امور فعالیتهای آنها باید در ارتباط با تهیه و توزیع کالا ، مسکن ، خدمات و سایر نیازمندیها باشد  

آن دسته از شرکتهای تعاونی که فعالیت آنان تواماَ تولیدی و توزیعی باشد را شرکت تعاونی تولیدی و توزیعی می نامند.

قوانین ثبت شرکت تعاونی در کرج

تعداد اعضای تشکیل دهنده یک شرکت تعاونی باید 7 نفر باشد . الزامی است که این تعداد نفرات در زمان ثبت شرکت کمتر نباشد .

در  ثبت شرکت های تعاونی که به  منظور اشتعال تولید و خدمات توسط کمک های دولتی ، تعداد اعضا حداقل بایستی ۵۰%  مشاغل دائمی طرح تعاونی باشد.

در ثبت شرکت تعاونی مسکن تعداد اعضا باید اهلیت آنها و هم چنین توانایی برای مدیریت شرکت تعاونی به تشخیص اداره کل تعاون می باشد .

مبلغی که اعضا شرکت تعاونی تعهد می کنند باید در مدت مقرر 2 سال پرداخت نمایند.

 اتخادیه تعاونی با حداقل ۷ عضو که دارای موضوع فعالیت مشترک می باشند در سطح شهرستان یا استان تشکیل می گردد.

جهت تأمین کردن سرمایه تعاونی  مطابق سهام ، سهم اعضا برابر می باشد . در غیر اینصورت باید مجمع تصمیم گیری نماید . در این صورن حداکثر میزان سهام هر کدام از اعضا باید 30 درصد سرمایه تعاونی باشد .

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت تعاونی در کرج

مدارکی که در ذیل ذکر شده است را باید تهیه و اسکن نمایید و به مرجع ثبتی خود ارائه دهید:

  1. چهار رونوشت از اساسنامه شرکت تعاونی که در نخستین مجمع عمومی عادی تصویب شده است ارائه گردد.
  2. شرکت های تعاونی باید دربردارنده اساسنامه باشند.اساسنامه انواع شرکت های تعاونی به شکل نمونه اساسنامه و توسط وزارت تعاون تهیه می شود و در اختیار اشخاصی که شرکت را تشکیل می دهند قرار می گیرد.
  3.  برای آن که شرکت تعاونی به ثبت برسد باید از جانب وزارت تعاون مجوز ثبت صادر شود و این مجوز الزامی می باشد.
  4. سه رونوشت از دعوت نامه تشکیل نخستین مجمع عمومی عادی ارائه گردد.
  5. سه رونوشت از صورتجلسه نخستین مجمع عمومی عادی دال بر تصویب اساسنامه و انتخاب اولین هیات مدیره و بازرس یا بازرسان ارائه گردد.
  6.  در سه رونوشت رسیدی که مربوط به پرداخت سرمایه شرکت مطابق اساسنامه به صندوق تعاون می باشد ارائه گردد.
  7.  فهرست اسامی و مشخصات و نشانی اعضا نخستین هیات مدیره و بازرس یا بازرسان شرکت ارائه گردد.
  8. سه رونوشت از فهرست اسامی و امضا حاضرین در نخستین مجمع عمومی عادی ارائه گردد.
  9. صورتجلسه نخستین هیات مدیره دال بر انتخاب رئیس و نایب رئیس و منشی هیات مدیره و انتخاب مدیر عامل و تعیین صاحبان امضای مجاز ارائه گردد.
  10. فهرست و مشخصات اعضای هیئت مدیره،بازرسان و مدیر عامل ارائه گردد.

مراحل ثبت شرکت تعاونی در کرج 

برای اطلاع از مراحل ثبت شرکت تعاونی در کرج با مشاوران و کارشناسان ما در وکیل ثبت تغییرات شرکت تماس بگیرید ما شما را در این امر یاری خواهیم کرد.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت تعاونی در کرج

شرکت های تعاونی مشارکت های که از اجتماع افرادی در کرج در صنوف مختلف کنار هم می باشد که اهداف مشترکی را دنبال می کنند و به هم کمک می کنند

ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج

بعد از اتمام اقدامات اصولی ثبت شرکت سهامی خاص در کرج می توان بر اساس متون اصلی اساسنامه، تغییراتی را اعمال نمایید که باید این تغییرات در مرجع اصلی اداره ثبت شرکتها به ثبت برسد.

مدارک ثبت شرکت در کرج

جهت رسمی نمودن شرکت در کرج ثبت آن را در اداره ثبت شرکتها با ارائه دادن مدارک و مستنداتی مبنی بر فعالیت شرکت و مشخصات اعضا ارائه دهند

تغییر آدرس شرکت در کرج

تغییر آدرس شرکت در کرج با صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده صورت می گیرد.

هزینه ثبت تغییرات شرکتها

ثبت تغییرات شرکت به این معنی است که شرکت میتواند بعد از ثبت ، تغییراتی را در قرارداد نامه خود ایجاد کند. این نوع تغییرات معمولا در انجمن های معمولی یا مجمع هیأت مدیره اتفاق می افتد.

مدارک ثبت تغییرات شرکت در کرج

همه تغییرات شرکت طی مجمع عمومی عادی و یا مجمع عمومی فوق العاده و یا در جلسات هیأت مدیره که با ارائه دادن مدارک و اسناد دال بر تغییرات شرکت امکان پذیر می باشد .

ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج

در شرکت با مسئولیت محدود در کرج تغییرات با برگزاری مجمع عمومی فوق العاده صورت خواهد گرفت که با توجه به تفویض اختیار از اساسنامه شرکت مبادرت به این امر می نمایند

انواع شرکت های تجاری

شرکتهای تجاری به 8 دسته تقسیم بندی می شود که در این مقاله می توانید راهنمایی لازم را کسب نمایید

ثبت شرکت تضامنی در کرج

در جهت امور فعالیت های تجاری که در بین افراد دو و یا چند نفر که مسئولیت تضامنی را بر عهده دارند تشکیل می شود

تغییر آدرس شرکت با مسئولیت محدود

به محل آدرس هر شرکت می گویند که از نظر قانون به عنوان نشانی اصلی و دارای اعتبار به منظور هرگونه ارسال در نظر گرفته و اعلام می شود. پس از ثبت آن که شرکت ثبت شد می توان نسبت به تغییر آدرس اقدام نمود.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟