لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج ثبت شرکتهای تخصصی در کرج
ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت ساختمانی عمرانی در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج افزایش سرمایه شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج ورود و خروج شریک در کرج
تماس با ما

ثبت تغییرات موسسه در کرج


هدف از تشکیل برخی از نهادها و موسسات کسب درآمد و پرداختن به امور تجاری نمی باشد و به قصد کسب سود و منفعت فعالیت نمی کنند مانند موسسات ادبی، بسیج، امور خیریه احزاب و از این قبیل. این موسسات نیز باید مانند سایر شرکتها به ثبت برسند تا دارای وجهه حقوقی باشند. به این موسسات میتوان انجمن، کانون، بنگاه و عناوینی از این قبیل را اطلاق کرد. همچنین موسساتی نیز وجود دارند که هدف از تشکیل آنها کسب سود و تقسیم آن بین اعضا می باشد مانند موسسه خدماتی، مراکز حقوقی و فنی و...

چنانچه این موسسات قصر اعمال تغییرات داشته باشند باید مجمع عمومی فوق العاده و یا مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده تشکیل داده تا در مورد تغییرات مورد نظر تصمیم گیری به عمل آورند.

مجمع عمومی فوق العاده با تشکیل جلسه و تنظیم صورت جلسه در مورد تغییرات مواد اساسنامه موسسات غیر تجاری تصمیم گیری می کند. موضوعی که باید در این مورد به آن توجه کنیم و دارای اهمیت می باشد این است که تمامی تغییرات در ارتباط با شرکت مشتمل بر تغییرات اساسنامه، ورشکستگی، ابطال، تصفیه، تقسیم اموال، افزایش یا کاهش سرمایه و ... حتما باید به ثبت برسد و مرجع ثبت شرکتها از آن اطلاع پیدا کند. چنانچه تغییرات اعمال شده مراحل قانونی خود را طی نکند و به موجب آن باعث خسارت به و گمراهی دیگران شود باید نسبت به جبران آن پاسخگو باشند .

تغییراتی که در موسسات غیر تجاری صورت می گیرد به شرح ذیل می باشد.

 1. تغییر موضوع موسسه
 2. تغییر محل موسسه
 3. تغییر نام موسسه
 4. کاهش سرمایه
 5. افزایش سرمایه

بنا به ماده 200 ق.ت ثبت تغییرات ذیل در شرکت ها الزامی است:

 1. تغییر اساسنامه.
 2. تمدید مدت شرکت،زاید بر مدت مقرر.
 3. انحلال شرکت،حتی در مواردی که انحلال به واسطه ی انقضای مدت شرکت صورت گیرد.
 4. تعیین کیفیت تفریغ حساب یا تبدیل شرکاء یا خروج بعضی از آن ها از شرکت.
 5. تغییر اسم شرکت.
 6. در هر تقسیم راجع به مورد معین ماده ی 58 ق.ت در ماده ی نهم نظام نامه قانون تجارت،علاوه بر موارد بالا،تغییر مدیر یا مدیران شرکت هم افزوده شده است.

مدارک مورد نیاز جهت تغییرات در موسسات در کرج

 • رونوشتی از روزنامه رسمی تاسیس شرکت
 • رونوشتی از روزنامه های تغییرات
 • رونوشتی از تقاضانامه پشت و رو
 • کپی مدارک هویتی تمامی اعضا و شرکا
 • کپی برابر اصل مدارک هویتی اشخاص تازه وارد

اصل مدارک شناسایی افرادی که خارج می شوند و حضور آنها در اداره ثبت شرکتها برای امضا و ثبت اثر انگشت

چنانچه تغییر آدرس در نظر باشد باید آدرس محل جدید و کدپستی۱۰رقمی ارائه شود.

در صورتیکه تصمیم به انحلال موسسه گرفته شود تمامی اعضای هیات مدیره باید حضور داشته باشند و امضا آنها گرفته می شود.

مراحل ثبت صورتجلسه تغییرات موسسه در کرج

جهت اعمال هر نوع از تغییرات در موسسه که در بالا به آن اشاره شد باید مجمع عمومی فوق العاده و یا مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده تشکیل شود تا در مورد چگونگی اعمال تغییرات تصمیم گیری شود. پس از آن صورتجلسه مجمع که تغییرات در آن ذکر شده است به همراه دلایل و ذکر کردن جزئیات آن فراهم شود. مثلا نام قبلی موسسه چه بوده و در حال حاضر چه نامی برای آن انتخاب شده است یا اگر سرمایه افزایش یافته دلیل آن چیست و چه مقدار افزایش پیدا کرده است و از چه راهی این افزایش سرمایه صورت گرفته است. چنانچه صورتجلسه ارائه شده توسط مجمع و اعضاء هیئت مدیره مورد تایید قرار گرفت باید دو رونوشت از صورتجلسه به انضمام مدارک هویتی مدیر عامل ، مدارک تاسیس شرکت و دیگر مدارک لازم با توجه به نوع تغییرات تهیه شده و به اداره ثبت شرکت ها ارائه شود.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت تضامنی در کرج

در جهت امور فعالیت های تجاری که در بین افراد دو و یا چند نفر که مسئولیت تضامنی را بر عهده دارند تشکیل می شود

تأسیس شرکت قبل از ثبت آن

وقتی که یک شرکت حقوقی ثبت شود میتواند فعالیت شرکت سهامی داشته باشد. زمانی میتوان به این امر دست پیدا کرد که قوانین جاری در مجمع عمومی موسس برقرار شود و اختیاراتی که به او داده شده را انجام دهد.

ثبت شرکت عمرانی ساختمانی در کرج

از جمله شرکتهایی که در عمران و آبادی و آبادسازی در کرج فعالیت دارد شرکت عمرانی ساختمانی می باشد.

تفاوت مجامع عمومی

کلیه تغییرات و تصمیمات شرکتها طی مجمع عمومی عادی یا مجمع عمومی فوق العاده و یا در جلسات هیأت مدیره انجام می پذیرد.

انتخاب بازرس شرکت سهامی خاص

وظیفه رسیدگی به حساب های شرکت بر عهده بازرسان شرکت می باشد. علاوه براین نیز بازرسان عهد ه دار بررسی رعایت حقوق صاحبان سهام می باشند.

آیا شرکتهای سهامی دولتی هستند ؟

شرکتهای سهامی دولتی هستند یا خیر باید گفت قاعدتا این شرکت با اخذ مجوز قانونی ایجاد شده است و 50 درصد از سرمایه آن متعلق به دولت می باشد.

قوانین مالیاتی شرکت با مسئولیت محدود

شرکت‎ها‎یی که سرمایه آنها ۱۰۰% در اختیار دولت یا شهرداری‎ می باشد. باید در طول ۴ ماه که از سال مالی گذشت به دایره ی مالیاتی مربوط به شرکت رفته، و ترازنامه و حساب بهره و ضرر را تسلیم نمایند و مالیات وضع شده را پرداخت کنند.

ورود و خروج شریک شرکت در کرج

در ورود و خروج شرکا دو حالت صورت می گیرد. اول اینکه شخص جدیدی بجای شخص قبلی جایگزین می شود دوم اینکه بنا به دلایلی شخص جدیدی به شرکت اضافه می شود

مراحل ثبت شرکت در کرج

باتوجه به پیشرفت و توسعه دنیای اینترنت ، می توان بدون مراجعه به اداره ثبت شرکتها از طریق اینترنت اقدام به ثبت شرکت در کرج به صورت سامانه اینترنتی نمایید .

ثبت تغییرات شرکت تعاونی در کرج

در شرکتهای تعاونی می توانید بر اساس نوع مفاد اساسنامه شرکت تغییراتی را انجام دهد که در جهت پایدار ماندن آن شرکت می باشد

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟