لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج ثبت شرکتهای تخصصی در کرج
ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت ساختمانی عمرانی در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج افزایش سرمایه شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج ورود و خروج شریک در کرج
تماس با ما

پیشنهاد انتخاب اسم شرکت در کرج


اسم شرکت در کرج بایستی به صورت خاص انتخاب گردد زیرا هر شخص حقوقی هم مثل شخص حقیقی بایستی دربردارنده اسم باشد تا دیگر اشخاص قادر باشند آن را تمیز دهند.

پیشنهاد انتخاب اسم شرکت در کرج

اسم شرکت می بایست از سه سیلاب خاص تشکیل گردد و معنای فارسی آن حتما در فرهنگ نامه وجود داشته باشد هم چنین بایستی ریشه فارسی هم داشته باشد.

اسم شرکت بیشتر اوقات با موضوع شرکت مرتبط می باشد. به عنوان مثال : شرکت بازرگانی پارس نگین کورش آریا

در رابطه با اسم شرکت بایستی دقت گردد که شبیه اسم هایی که به ثبت رسیده اند نباشد. اگر چنین حالتی رخ دهد نام انتخابی شما مردود می گردد.

بایستی به این نکته توجه داشته باشید که دو سیلاب نام پیشنهادی شما بایستی با نامی که سابقه ثبتی دارد متمایز باشد.

به منظور انتخاب نمودن اسامی برای شرکت اسم هایی که انتخاب می کنید بایستی بر اساس ترجیح شما باشد و شما می بایست حداقل 5 نام متناسبی را که با میل و علاقه خود انتخاب نموده اید را به کارشناسان و متخصصان وکیل ثبت تغییرات شرکت ارائه نمایید و هم چنین شما می توانید در رابطه با انتخاب نام شرکت با کارشناسان و متخصصان مجرب ما مشاوره ای داشته باشید تا شما را در این امر هدایت نمایند.

کد کرج - اخذ ایران کد در کرج

برای مطالعه بیشتر درباره کد کرج - اخذ ایران کد در کرج می توانید به مقاله آن مراجعه کنید و اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

در صورت به کار بردن نام مهندسی یا مهندسین در نام شرکت

هنگامی که در اسم شرکت از اصطلاح مهندس یا مهندسان استعمال می گردد حتما بایستی دربردارنده مدرک مهندسی باشند و به منظور استفاده از اسم مهندسی در خصوص نام شرکت به یک مدرک مهندسی و در صورتی که از نام مهندسین استفاده می شود به حداقل دو مدرک  مهندسی نیاز می باشد و به منظور ثبت شرکت بایستی در مدرک ضمیمه وجود داشته باشد.

در صورت به کار بردن نام شخص در نام شرکت در کرج

در صورتی که در اسم شرکت  نام و نام خانوادگی فردی به کار برده می شود شرکت را به چارچوب شرکت تضامنی مبدل می نماید و فرد را مکلف می سازد.

شرایط انتخاب نام شرکت در کرج

  1. دربردارنده  ریشه ی فارسی باشد: فرهنگستان ادب برای  بعضی از  واژه ها معادل مناسبی تعیین نموده است .به عنوان مثال برای آپارتمان، معادل فارسی کاشانه، برای کلینیک معادل فارسی درمانگاه و هم چنین  به جای تکنولوژی واژه ی فن آوری یا فن آوران را در نظر گرفته است.
  2. نام انتخابی نبایستی غیرفارسی (لاتین) باشد.
  3. نام انتخابی نبایستی با شئونات اسلامی مغایرتی داشته باشد.
  4. بایستی از اعداد به شکل حروف استعمال گردد.
  5. نام انتخابی بایستی اسمی به صورت خاص باشد.

نام به دو صورت اسم خاص و اسم عام می باشد: اسم خاص به کلمه ای گفته می شود که به منظور نام نهادن بر هر چیز مانند  شخص، حیوان، شیء یا مفهومی استفاده می شود  و حتی قادر می باشد به صورت مستقیم نهاد یک جمله باشد.

اسم عام به کلمه ای گفته می شود که در رابطه با  کلیه موجودات زنده، اشیا و مفاهیمی که از یک نوع باشند دلالت دارد و میان  همه ی آن ها دارای وجه اشتراکی باشد. ( مانند کوچه، دختر، ظلم ) نام های خاص به چهار دسته تقسیم می شوند :

اسم مخصوص انسان ها که تنها برای آدمیان بکار می رود مانند نگار.

اسم هایی که مخصوص حیوان ها می باشد و تنها برای حیوانات استفاده می شود مانند: طاووس. خروس. جوجه.

اسم هایی که مخصوص مکان های مختلف جغرافیایی که بیانگر یک منطقه ی جغرافیایی می باشد مانند : اسیا. اروپا. ایران.

اسم های که متعلق به یک چیز می باشد و بیشتر از یکی وجود ندارد مانند: کوه دنا ، دریای عمان. کویرلوت.

شایان ذکر است که هر چند استعمال از اسم های شهرها، رنگ ها و اعداد در رابطه با نام شرکت بدون مانع و اشکال می باشد اما این کلمه ها  جزء اسم شرکت محسوب نمی شوند و اسم شرکت بایستی به غیر از این کلمه ها دربردارنده سه کلمه باشد.

اسم های خاص قابلیت این که جمع بسته شوند را ندارند.

 6- نبایستی از عنوان های ایثارگران و شاهد و مانند آن ها که تحت سرپرستی نهاد محترم بنیاد شهید و کارهای ایثارگران می باشد استعمال گردد.

7- می بایست از عنوان های شعرا، دانشمندان و کاشفان در دوره معاصر استفاده نگردد.

 8- نبایستی ازحرف های  اول چند کلمه به عنوان اسم کوتاه شده و یا ترکیبی از چند حرف استفاده  شود.

9- می بایست از حرف اول برخی از کلمات مانند  :پی وی سی و …استفاده ای صورت نگیرد.

مورد های تعیین شده ای وجود دارد که نبایستی جزء اسامی اضافه شده به عنوان های شرکت باشد که به شرح ذیل می باشد:

ملی-ایران-ملت-کشور-انتظام-نظام-نفت-پتروشیمی-دادگستر-بنیاد-سازمان-مرکز-بهزیست-بانک-بسیج-جهاد-آ��انسور-آژانس-ایثار-ایثارگران-شاهد-شهید-آزاده-جانبازان-تکنو-فامیلی-فیلتر-نیک-باور-میکروبرد-تست-استار-تک-مدرن-پیک-امنیت-کارواش-کارواش-فانتزی-شهروند-اقتصاد-میهن-جوانان-ایمان-دکوراسیون-هدف-سپاه-تکنیک-دیتا-تک نو-تکنولوژی-اورست-مونتاژ-ونوس-دفتر-ایتال-بیو-کنترل-متریک-مترلژی

 هم چنین ، ذکر نمودن اسم  شرکا برای شرکت ممنوع می باشد .ممنوعیت ذکر اسم شرکا به این منظور می باشد که تضمین  یا اعتبار و شخصیت شریک مد نظر نمی باشد و نام نهادن شرکت به اسم  شرکا به دلیل  این که ماموریتی ندارد ممنوع می باشد.

الزامی و ضروری بودن ذکر سهامی بدین منظور می باشد که محصور بودن سرپرستی شرکا به سهام آن ها برای اشخاص ثالث و برای افرادی که معامله می کنند مشخص باشد.

در شرکت های سهامی عام کلمه ی « عام» و در شرکت های سهامی خاص کلمه ی « خاص » بایستی بلافاصله پس از اسم و یا قبل از اسم شرکت اضافه شود  و دلیل آن هم این است که نوع شرکت سهامی برای اشخاصی که مراجعه می کنند مشخص باشد و بتوانند آن را تشخیص دهند.به همین دلیل بایستی قبل از ذکر نام شرکت عام یا خاص بودن شرکت بیان شود به عنوان مثال:شرکت سهامی خاص بستنی میهن.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

صورتجلسه اداری چیست

همیشه یکی ازمهم ترین وظایفه های مدیران به منظور برپایی جلسه های مختلف.تالیف صورتجلسه ها ودستور جلسه های مختلف می باشد. در این مقاله با نحوه تنظیم صورتجلسه آشنا می شوید لطفا مطالعه نمایید

افزایش سرمایه در شرکت سهامی عام در کرج

افزایش سهام شرکت سهامی عام در کرج به صورتی است که مجمع عمومی فوق العاده از طریق صدور سهام جدید مجوز داده و هم چنین مقررات آن رعایت شود سپس افزایش سرمایه امکان پذیر می باشد

پیشنهاد انتخاب اسم شرکت در کرج

اسم شرکت در کرج بایستی به صورت خاص انتخاب گردد زیرا هر شخص حقوقی هم مثل شخص حقیقی بایستی دربردارنده اسم باشد تا دیگر اشخاص قادر باشند آن را تمیز دهند.

ثبت شرکت سرمایه گذاری در کرج

شرکت های سرمایه گذاری در کرج از جمله موسسات تخصصی بازار سرمایه هستند که دارای ظرفیت خاصی جهت سرمایه گذاری در بازار بورس اوراق بهادار می باشند

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟