لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج ثبت شرکتهای تخصصی در کرج
ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت ساختمانی عمرانی در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج افزایش سرمایه شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج ورود و خروج شریک در کرج
تماس با ما

افزایش سرمایه شرکت در کرج


هنگامی که تصمیم به افزایش سرمایه شرکت گرفته می شود به این معنی است که سرمایه اسمی ثبت شده افزایش پیدا میکند. چنانچه شرکت بخواهد فعالیت خود را گسترش دهد باید نسبت به افزایش سرمایه اقدام نماید.

به طرق مختلفی می توان به افزایش سرمایه اقدام کرد از قبیل: انتقال سود و پس انداز تقسیم نشده به سرمایه شرکت، آورده نقدی، تبدیل اوراق قرضه به سهام جدید و تبدیل طلب اشخاص از شرکت به سهم جدید.

چنانچه شرکا سرمایه قبلی را به طور کامل تأدیه نکرده باشند؛ قادر نخواهند بود سرمایه را افزایش دهند.چنانچه تمامی سهامداران با افزایش قیمت اسمی سهام موافق باشند میتوان مبادرت به این امر نمود.

مدارک لازم جهت افزایش سرمایه در شرکت سهامی خاص در کرج

 1. صورت جلسه مجمع فوق العاده دال براینکه فزایش سرمایه تصویب شده است.
 2. اظهارنامه شرکت که تمامی مدیران شرکت آن را امضا کرده باشند.
 3. چنانچه سرمایه بصورت نقدی افزایش می یابد باید سند بانکی آن ارائه شود.

مدارک لازم جهت افزایش سرمایه شرکت با مسئولیت محدود یا نسبی و یا تضامنی در کرج

 1. صورت جلسه مجمع عمومی فوق العاده مبتنی براینکه افزایش سرمایه تصویب شده است ارائه شود.
 2. در مورد آورده های غیر نقدی صورت جلسه ارزیابی و تعیین قیمت ارائه شود.
 3. رونوشتی از آگهی افزایش سرمایه شرکت

افزایش سرمایه در شرکت سهامی خاص در کرج

پس از اینکه در مورد افزایش سرمایه با انتشار سهام جدید تصمیم گیری شد مراتب می بایست بوسیله ی انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشاری که آگهی های شرکت در آن منتشر می شود به صاحبان سهام اطلاع رسانی شود. اطلاعاتی از قبیل مبلغ افزایش سرمایه و مبلغ اسمی سهام جدید و با توجه به موضوع مبلغ اضافه ارزش سهم و تعداد سهامی که هر صاحب سهم با توجه به سهام اولویت خرید آن ها را دارد و زمان تعیین شده پذیره نویسی و شیوه ی تادیه قید شود و چنانچه شرایط خاصی برای سهام جدید تعریف شده باشد باید در آگهی قید شود.

افزایش سرمایه در شرکت سهامی عام در کرج

بعد از اینکه در مورد افزایش سرمایه توسط انتشار سهام تصمیم گرفته شد می بایست در روزنامه کثیرالانتشاری که آگهی های شرکت در آن به انتشار می رسد درج شود تا از این طریق به صاحبان سهام اطلاع رسانی شود.

الف-مدت زمانی معادل 20 روز برای صاحبان سهام بی نام در نظر گرفته شده است که جهت اخذ گواهی نامه حق خرید سهامی که در خرید آن اولویت دارند به مراکزی مراجعه نمایند که از طرف شرکت مشخص شده و در آگهی آمده است.

ب-تاییدیه حق خرید برای افرادی که دارای سهام با نام هستند توسط پست سفارشی صورت می گیرد.

گواهی نامه حق خرید سهام

نکات ذیل باید در گواهی نامه حق خرید سهام لحاظ شده باشد :

 1. نام و شماره ثبت و دفتر مرکزی شرکت
 2. مبلغ سرمایه کنونی و مبلغ افزایش سرمایه شرکت
 3. فردی که دارای گواهینامه حق خرید است چه تعداد و نوع سهامی در اختیار دارد. مبلغ اسمی سهم  و مبلغ اضافه ارزش آن نیز قید شود.
 4. اطلاعات بانک و مشخصات حساب سپرده ای که باید وجوه تعیین شده در آن واریز شود.
 5. زمانی که صاحب گواهی نامه قادر است از حق خرید درج شده در گواهی نامه بهره ببرد.
 6. سایرشرایطی که جهت پذیره نویسی تعیین شده باشد.

این نکته را در نظر داشته باشید به همان صورتی که اوراق سهام شرکت به امضا می رسند برای گواهی نامه حق خرید سهم  مقرر شده است.

مراحل افزایش سرمایه شرکت در کرج

برای آگاهی از فرآیند سرمایه شرکت در کرج می توانید با مشاوران و کارشناسان ما تماس بگیرید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

شرکت سهامی خاص در کرج در ابتدا باید تأسیس شود سپس اقدامات ثبت انجام شود بدین صورت که بعد از گذراندن مراحلی از قبیل تنظیم اساسنامه وامضا نمودن آن ، تعهد نمودن سرمایه شرکت ، انتخاب مدیران و بازرسان شرکت نیز توسط مؤسسان شرکت تشکیل می شود.

مراحل ثبت تغییرات شرکت در کرج

تغییراتی که در شرکت می توان ایجاد کرد الزامی است که ثبت آن به پایان رسیده باشد . در نتیجه بر اساس مفاد اساسنامه تنظیم شده می توان در اموری تغییراتی را اعمال نمایید .

تفاوت مجامع عمومی

کلیه تغییرات و تصمیمات شرکتها طی مجمع عمومی عادی یا مجمع عمومی فوق العاده و یا در جلسات هیأت مدیره انجام می پذیرد.

ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج

بعد از اتمام اقدامات اصولی ثبت شرکت سهامی خاص در کرج می توان بر اساس متون اصلی اساسنامه، تغییراتی را اعمال نمایید که باید این تغییرات در مرجع اصلی اداره ثبت شرکتها به ثبت برسد.

تأسیس شرکت قبل از ثبت آن

وقتی که یک شرکت حقوقی ثبت شود میتواند فعالیت شرکت سهامی داشته باشد. زمانی میتوان به این امر دست پیدا کرد که قوانین جاری در مجمع عمومی موسس برقرار شود و اختیاراتی که به او داده شده را انجام دهد.

زمان ثبت شرکت در کرج

آن مسئله که در ثبت شرکتها برای موسسین بیشتر مهم می باشد که مدت زمان ثبت شرکت در کرج به چه صورت است و چه زمانی طول می کشد تا بتوانند ثبت شرکت خود را انجام دهند

آیا شرکتهای سهامی دولتی هستند ؟

شرکتهای سهامی دولتی هستند یا خیر باید گفت قاعدتا این شرکت با اخذ مجوز قانونی ایجاد شده است و 50 درصد از سرمایه آن متعلق به دولت می باشد.

متن صورتجلسه ثبت شرکت سهامی خاص

در شرکت های سهامی خاص تنظیم و ثبت صورتجلسه با ید مطابق قوانین تجارت انجام شود د راین مقاله می توانید راهنمایی لازم را کسب نمایید

نقل و انتقال سهام شرکت در کرج

جهت واگذاری و انتقال سهام شرکا باید یک صورتجلسه تنظیم نمایند و آن را امضا نمایند

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

اشخاصی که در تلاش هستند اجتماعی را از دو نفر بیشتر تشکیل دهند که به این امور بپردازند و سود حاصل از این تلاش و فعالیت را در بین خود تقسیم نمایند می توانند اقدام به ثبت شرکت با مسئولیت محدود نمایند

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟