لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج ثبت شرکتهای تخصصی در کرج
ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت ساختمانی عمرانی در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج افزایش سرمایه شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج ورود و خروج شریک در کرج
تماس با ما

افزایش سرمایه در شرکت سهامی عام در کرج


در شرکت های سهامی عام در کرج به منظور انجام هر گونه تغییراتی صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده ضروری است.

به همین سبب تمامی تغییرات متناسب با اساسنامه و با رعایت نمودن عنوان ها مجمع ها تشکیل می شود  و با قید نمودن تغییرات و جزئیات آن صورتجلسه ای تهیه می شود و طی مدت حداکثر یک ماه به اداره ثبت شرکت ها ارسال می گردد .

افزایش سرمایه در شرکت سهامی عام در کرج

بر خلاف شرکت های با مسئولیت محدود ، نسبی و تضامنی که صورتجلسه ها را باید تمامی شرکا امضا کنند  اما در شرکت های مختلط و سهامی عام در صورتی که تعداد شرکاء بیش از 12 نفر باشد. امضاء هیئت نظارت که به وسیله  3 نفر  از شرکاء یا سهامداران  تشکیل شده باشد کافی است.

در سرمایه شرکت های سهامی عام تغییرات  با رعایت نمودن مقررات قانون تجارت و دیگر قانون و مقررات مربوطه و هم چنین قانون بازار اوراق بهادار و آیین نامه ثبت و عرضه عمومی اوراق بهادار که به تصویب شورای عالی بورس رسیده است صورت می پذیرد.

از مجمع عمومی فوق العاده جهت تشکیل جلسه و تصمیم گیری به منظور تغییرات سرمایه با تصویب سازمان بورس و اوراق بهادار حاکی  بر رعایت نمودن  قوانین و مقررات دعوت می شود.

تبصره : با توجه به جواز مجمع عمومی فوق العاده  برای هیئت مدیره شرکت  این امکان فراهم می شود تا از اداره بورس و اوراق بهادار جوازی دریافت کند  که طی مدت معینی ( حداکثر 2 سال ) سرمایه شرکت را تا اندازه مشخص شده ای که مجمع عمومی فوق العاده معین نموده است افزایش دهد. 

نحوه افزایش سرمایه در شرکت سهامی عام در کرج

افزایش سهام شرکت به صورتی است که مجمع عمومی فوق العاده از طریق صدور سهام جدید مجوز داده و هم چنین مقررات آن رعایت شود سپس افزایش سرمایه امکان پذیر می باشد. به منظور افزایش سرمایه تادیه مبلغ اسمی سهام جدید باید از طرق زیر انجام پذیرد:

  1. مبلغ اسمی سهام باید به صورت نقدی پرداخت گردد.
  2. طلب های نقدی افراد  از شرکت به سهام جدید تبدیل شود.
  3. سود به دست امده  ، پس انداز شده  و مبلغی که به شرکت عودت شده است و هنوز تقسیم نشده است به سرمایه شرکت منتقل شود.
  4. اوراق مشارکت شرکت به سهام تبدیل شود.

تبصره : انتقال اندوختۀ قانونی به سرمایه ممنوع است.

تأدیۀ مبلغ سهم جدید از محل مطالبات

در صورتی که افزایش سرمایه از محل مطالبات نقدی سهامداران مورد  تایید مجمع عمومی فوق العاده ، تادیه این مبلغ اسمی برای سهام جدید سهامداران با رضایت و موافقت  خود آنها امکان پذیر می باشد.

تبصره : دریافتی های نقدی هر کدام از سهام داران جهت سود با افزایش سرمایه از محل سود سهامداران دریافت می شود و در صورت تقاضای دریافتی  هر کدام از آنها باید پرداخت گردد.

حق تقدم در خرید سهام جدید

در صورت تصویب شدن  افزایش سرمایه با صاحبان سهام شرکت حق تقدم برای خرید سهام جدید به نسبت سهامی است  که هر یک از سهامداران در شرکت دارند.

شایان ذکر است که نقل و انتقال این حق هم امکان پذیر می باشد. مهلت اجرا  حق تقدم با پیشنهاد هیئت مدیره و از زمان پذیره نویسی معین می گردد  و این زمان نباید کمتر از 60 روز باشد.

اعلام افزایش سرمایه و ارسال گواهی‌های حق تقدم

براساس حق تقدم سهامداران نسبت به خرید سهام های جدید گواهینامه های حق تقدم باید قبل از شروع پذیره نویسی از طریق پست سفارشی به آخرین آدرس اعلام شده سهامداران در شرکت و یا به محل شرکت های سرمایه گذار ارسال گردد. در روزنامه کثیر الانتشار شرکت و در سایت اینترنتی رسمی شرکت باید پذیره نویسی سهام جدید قید و ابلاغیه گردد.

صرف سهام

در صورتی که روش  صرف اضافه ارزش سهامی که  فروخته شده است  در مجمع عمومی فوق العاده معین و مشخص گردد این مجمع می تواند با پیشنهاد هیئت مدیره تعیین کند  که برای افزایش سرمایه مازاد بر مبلغ اسمی سهام جدید ، سهم به فروش برسد.

کاهش سرمایه

به دلیل از بین رفتن قسمتی از سرمایه شرکت کاهش سرمایه ممکن است  به هر دلیلی صورت گیرد که این نوع کاهش سرمایه اجباری است و یا به پیشنهاد هیئت مدیره و تصمیم نهایی مجمع عمومی فوق العاده است و ممکن است این نوع کاهش سرمایه به شیوه اختیاری باشد. برای کاهش سرمایه به  صورت اختیاری شرط لازم برابری حقوق صاحبان سهام بعد از کاهش سرمایه می باشد و نباید به برابری حقوق آنها صدمه ای وارد شود .برای کاهش اختیاری سرمایه باید کاهش بهای اسمی سهام به نسبت مساوی و رد نمودن  مبلغ کاهش یافته هر سهم به صاحبان آن صورت بگیرد.

انتشار اوراق مشارکت

با اعلام نمودن تایید سازمان بورس و اوراق بهادار در رابطه با رعایت قوانین ثبت و عرضه کردن  عمومی اوراق بهادار از مجمع عمومی عادی به منظور بررسی موضوع انتشار اوراق بهادار دعوت می شود و با تصویب شدن به وسیله  مجمع عمومی عادی صاحبان سهام ، شرکت می تواند اوراق مشارکت رامنتشر کنند . مجمع عمومی عادی می تواند به هیئت مدیره اختیار را واگذار  نماید که طی  مدت معینی ( کمتر از 2 سال ) بعد از صادر شدن  مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار ، اوراق مشارکت را تا مبلغ مشخصی  که خود مجمع عمومی عادی معین نموده است منتشر کند.

تبصره .منتشر شدن اوراق مشارکت قابل تبدیل و یا نقل و انتقال با سهام با تصویب مجمع عمومی فوق‌العاده انجام می شود.

با تشکر از مطالعه مطلب فوق . در صورتی که نیاز به مطالعه بیشتر در مورد ثبت تغییرات شرکت سهامی عام دارید می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

صورتجلسه اداری چیست

همیشه یکی ازمهم ترین وظایفه های مدیران به منظور برپایی جلسه های مختلف.تالیف صورتجلسه ها ودستور جلسه های مختلف می باشد. در این مقاله با نحوه تنظیم صورتجلسه آشنا می شوید لطفا مطالعه نمایید

ثبت شرکت سرمایه گذاری در کرج

شرکت های سرمایه گذاری در کرج از جمله موسسات تخصصی بازار سرمایه هستند که دارای ظرفیت خاصی جهت سرمایه گذاری در بازار بورس اوراق بهادار می باشند

افزایش سرمایه در شرکت سهامی عام در کرج

افزایش سهام شرکت سهامی عام در کرج به صورتی است که مجمع عمومی فوق العاده از طریق صدور سهام جدید مجوز داده و هم چنین مقررات آن رعایت شود سپس افزایش سرمایه امکان پذیر می باشد

پیشنهاد انتخاب اسم شرکت در کرج

اسم شرکت در کرج بایستی به صورت خاص انتخاب گردد زیرا هر شخص حقوقی هم مثل شخص حقیقی بایستی دربردارنده اسم باشد تا دیگر اشخاص قادر باشند آن را تمیز دهند.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟