لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج ثبت شرکتهای تخصصی در کرج
ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت ساختمانی عمرانی در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج افزایش سرمایه شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج ورود و خروج شریک در کرج
تماس با ما

ثبت شرکت تضامنی در کرج


در جهت امور فعالیت های تجاری که در بین افراد دو و یا چند نفر که مسئولیت تضامنی را بر عهده دارند تشکیل می شود. اصالت در شرکت های تضامنی با خود شرکا می باشد . اعتبار شرکا در این نوع شرکتها بیشتر از سرمایه آن می باشد.

در صورت اینکه شرکت بدهی و یا بدهکاری هایی داشته باشد شرکا مسئولیت پرداخت این نوع بدهی ها هستند . هم چنین این قروض معمولا از کمبود دارای های شرکت می باشد که شرکا باید تأمین نمایند تا دیگر شرکت بدهکار نباشد . تشکیل شدن این نوع شرکتها معمولا در بین پدر و پسران و یا اشخاص فامیل امکان پذیر است . شرایطی که شرکتهای تضامنی باید داشته باشند حداقل دارای 2 نفر شریک باشند وکمتر از آن امکان ثبت وجود ندارد . پس از تصمیم به تأسیس شرکت تضامنی باید اقدام به ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها نمایید.

شرایط تشکیل شرکت تضامنی در کرج

 • در ابتدا باید قراردادی منعقد شود که شرکت ـدسیس شده و شرکا توافق کرده اند .
 • با در نظر گرفتن قواعد و مواردی که در امور جاری و مدیریتی شرکت وجود دارد باید اساسنامه شرکت را تهیه نمایید.
 • سرمایه نقدی شرکت را باید شرکا تأمین نمایند و سپس به حسابی بنام شرکت واگذار نمایند .
 • سرمایه نقدی شرکا پس از بررسی و تأیید از طریق کارشناسان رسمی مطابق اساسنامه شرکت ، سپس می توان آیین نامه را تنظیم نمود .

مدارک لازم برای ثبت شرکت تضامنی در کرج

 • اساسنامه شرکت را مطابق قوانین تجارت تکمیل نموده و ارائه آن در 2 نسخه
 • شرکتنامه شرکت را در دو نسخه ارائه داده شود
 • تقاضانامه شرکت را در دو نسخه ارائه داده شود
 • در مواردی که فعالیت شرکت ملزم به اخذ مجوز از مراجع ذی صلاح می باشد الزامی می باشد که این مجوز دریافت شود و ارائه داده شود .
 • مدارک احراز هویتی شرکا و سهامدارن و ... الزامی است برابر اصل باشد
 • اخذ گواهی عدم سوء پیشینه شرکا و مدیران
 • صورتجلسه هیأت مدیره باید تنظیم گردد و ارائه آن در 2 نسخه داده شود .
 • در صورت وجود وکیل ارائه وکالتنامه

اسم شرکت تضامنی

داشتن اسم مخصوص در شرکت های تجارتی به طور کلی و در شرکت های تضامنی به طور خاص از نظر مسئولیت شرکا در مقابل اشخاص ثالث دارای اهمیت ویژه ای است.در اسم شرکت تضامنی باید عبارت (شرکت تضامنی) و لااقل اسم یک نفر از شرکا ذکر شود.
در صورتی که اسم شرکت مشتمل بر اسامی تمام شرکا نباشد باید بعد از اسم شریک،یا شرکایی که ذکر شده است،عبارتی از قبیل ( و شرکا) یا (و برادران) قید شود.(ماده 117)
در شرکت های خانوادگی بعد از ذکر نام شریک اصلی عبارت( و پسران) یا (و برادران) ذکر می گردد.ذکر نام شخص در اسم شرکت از مختصات شرکت تضامنی ( و نسبی) است و دیگر شرکت ها حق چنین کاری را ندارند.

مراحل تشکیل شرکت تضامنی

شرکت تضامنی وقتی تشکیل می شود که :

 1. شرکت نامه برابر قانون تنظیم شده باشد. 
 2.  تمام سرمایه نقدی شرکت تادیه شده باشد. 
 3.  سهم الشرکه غیرنقدی نیز تقویم ( ارزیابی ) و تسلیم شده باشد که در این مورد رضایت کلیه شرکاء شرکت شرط است یعنی باید همه شرکاء رضایت داشته باشند. 
 4. در شرکت تضامنی هیچیک از شرکاء نمی تواند سهم خود را به دیگری منتقل کند مگر با رضایت تمام شرکاء.
 5.  در شرکت تضامنی منافع به نسبت سهم الشرکه بین شرکاء تقسیم می شود. مگر اینکه به موجب شرکتنامه ترتیب دیگری مقرر شده باشد. 
 6. چون شرکت نامه،گویای مقدار سرمایه هر شرکت می باشد،به این منظور چند نکته از موارد مندرج در اساسنامه باید در آن قید گردد.
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

صفحات اصلی

homehomehomehomehomehomehomehomehomehome

ثبت تغییرات شرکت تعاونی در کرج

در شرکتهای تعاونی می توانید بر اساس نوع مفاد اساسنامه شرکت تغییراتی را انجام دهد که در جهت پایدار ماندن آن شرکت می باشد

ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

شرکت سهامی خاص در کرج در ابتدا باید تأسیس شود سپس اقدامات ثبت انجام شود بدین صورت که بعد از گذراندن مراحلی از قبیل تنظیم اساسنامه وامضا نمودن آن ، تعهد نمودن سرمایه شرکت ، انتخاب مدیران و بازرسان شرکت نیز توسط مؤسسان شرکت تشکیل می شود.

متن صورتجلسه ثبت شرکت سهامی خاص

در شرکت های سهامی خاص تنظیم و ثبت صورتجلسه با ید مطابق قوانین تجارت انجام شود د راین مقاله می توانید راهنمایی لازم را کسب نمایید

ثبت شرکت تعاونی در کرج

شرکت های تعاونی مشارکت های که از اجتماع افرادی در کرج در صنوف مختلف کنار هم می باشد که اهداف مشترکی را دنبال می کنند و به هم کمک می کنند

قوانین مالیاتی شرکت با مسئولیت محدود

شرکت‎ها‎یی که سرمایه آنها ۱۰۰% در اختیار دولت یا شهرداری‎ می باشد. باید در طول ۴ ماه که از سال مالی گذشت به دایره ی مالیاتی مربوط به شرکت رفته، و ترازنامه و حساب بهره و ضرر را تسلیم نمایند و مالیات وضع شده را پرداخت کنند.

افزایش سرمایه شرکت در کرج

هنگامی که تصمیم به افزایش سرمایه شرکت گرفته می شود به این معنی است که سرمایه اسمی ثبت شده افزایش پیدا میکند. چنانچه شرکت بخواهد فعالیت خود را گسترش دهد باید نسبت به افزایش سرمایه اقدام نماید.

مدارک ثبت تغییرات شرکت در کرج

همه تغییرات شرکت طی مجمع عمومی عادی و یا مجمع عمومی فوق العاده و یا در جلسات هیأت مدیره که با ارائه دادن مدارک و اسناد دال بر تغییرات شرکت امکان پذیر می باشد .

استعلام شرکت

شرکت با دریافت مجوز و شماره ثبت ،قابل جستجو برای افرادی است که در ثبت شرکت خود به دنبال نام خاص و غیر تکراری هستند. در نتیجه قبل از انتخاب اسم برای شرکت استعلام از شرکت های ثبت شده بهترین کار می باشد در این مقاله می توانید اطلاعات بیشتری کسب نمایید

ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج

شرکت هایی که در جهت رفاه اقتصادی تشکیل می شوند و در جهت توسعه و پیشرفت اقتصاد می توانند گام بردارند شرکت های تولیدی صنعتی در کرج می باشد

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟