لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج ثبت شرکتهای تخصصی در کرج
ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت ساختمانی عمرانی در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج افزایش سرمایه شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج ورود و خروج شریک در کرج
تماس با ما

اساسنامه شرکت


یکی از مهمترین بخش های شرکت را اساسنامه تشکیل می دهد. داشتن اساسنامه برای تمامی شرکت های سهامی اعم از خاص یا عام الزامی می باشد. اساسنامه تعیین کننده میزان و نحوه ارتباط شرکاء با هم و نیز مشخص کننده محدوده اختیارات مجامع عمومی و هیئت مدیره و نحوه رسیدگی به سود و زیان شرکت بوده ضمن اینکه مدت انحلال آن را مشخص می کند.

ما در این مقاله برآنیم تا در مورد اساسنامه شرکت مطالبی را به متقاضیان محترم ثبت شرکت ارائه نماییم مقاله را مطالعه نمایید و چنانچه با هر سوال و یا موردی مواجه شدید می توانید با مشاوران و کارشناسان وکیل ثبت تغییرات شرکت تماس بگیرید و از تجربیات آن ها بهره مند شوید.

اساسنامه تابع نظر اکثریت سهامداران نیز موسسان است و قانون به ذکر نکات مهمی پرداخته که رعایت آنها اجباری می باشد. در واقع  اساسنامه سند اعتبار بخش شرکت است که به تعیین موارد مهمی از قبیل سیاست و سرمایه شرکت، هدف شرکت و شیوه کار و وظایف اعضا عئت مدیره و مجمع عمومی و بازرسان و شیوه انتخاب مدیران و تعداد و مدت انتصاب آنها و نحوه انتخاب جانشین برای مدیران درصورت فوت یا استعفا یا عزل شان پرداخته است که رعایت این موارد برای اعضاء اجباری می باشد. در واقع اساسنامه به منزله شناسنامه عمل می کند بدین صورت که شناسنامه در زندگی هویت و اعتبار شخص حقیقی است و به همین شکل اساسنامه نیز هویت و اعتبار شخص حقوقی می باشد که حاوی محدوده اختیارات مدیران و وظایف مسئولیت آنها و نحوه کارشان است.

اساسنامه شرکت

بر اساس ماده ی 8 لایحه ای که در مورخ 24/12/48 اصلاح شد اساسنامه مشتمل بر موارد ذیل است:

 1. اسم شرکت.
 2. موضوع شرکت به شکل شفاف و مختصر.
 3. مدت شرکت.
 4. محل اصلی شرکت و  در صورت داشتن شعبه، محل شعب آن.
 5. مبلغ سرمایه ی شرکت و ذمر وجوه نقدی و غیر نقدی آن.
 6. تعداد سهام بی نام و با نام و مبلغ اسمی آن ها و درصورت داشتن سهام ممتاز ، ذکر تعداد،خصوصیات و امتیازات سهام ممتاز.
 7. قید مبلغ پرداخت شده هر سهم و شیوه دریافت بقیه اسمی هر سهم و ذکر مدت مطالبه مبلغ اسمی حداکثر 5 سال.
 8. شیوه انتقال سهام با نام.
 9. نحوه تبدیل سهام با نام به سهام بی نام و برعکس.
 10. ذکر شرایط و ترتیب آنها در صورتی که می توان احتمال انتشار اوراق قرضه را پیش بینی کرد.
 11. شرایط و ترتیب افزایش و کاهش سرمایه.
 12. موعد و ترتیب دعوت مجامع.
 13. آئین نامه های مرتبط با  حد نصاب لازم برای برگذاری مجامع عمومی و نحوه اداره ی آن ها.
 14. تعداد مدیران و شیوه تعیین آنها و مدت انتصاب شان و نحوه انتخاب جانشین برای مدیران در صورت فوت، استعفا یا عزل و ممنوعیت قانونی آنها.
 15. مشخص ساختن  وظایف و محدوده اختیارات مدیران.
 16. تعیین تعداد سهام تضمینی پرداختی مدیران به صندوق شرکت.
 17. تعیین تعداد بازرس/ بازرسان شرکت و شیوه تعیین آنها و مدت خدمت شان.
 18. مشخص کردن ابتدا  انتهای سال مالی شرکت و زمان تنظیم ترازنامه و نحوه رسیدگی به حساب سود و زیان و تحویل آن به بازرسان و مجمع عمومی سالانه.
 19. چگونگی انحلال شرکت به صورت اختیاری و نحوه تصفیه ی امور آن.
 20. روند تغییر اساسنامه.

بیشتر بدانید

اساسنامه از موارد اصلی شرکت است زمانی که شرکتی را به ثبت می رسانید این امکان وجود دارد در مورد مواردی در اساسنامه تغییراتی ایجاد نمایید . البته این تغییرات می تواند منجر به پایدار و تداوم ماندن شرکت شود . 

مشاوران و کارشناسان شرکت وکیل ثبت تغییرات شرکت در زمینه تنظیم اساسنامه و حتی تغییرات در اساسنامه شرکت راهنمای شما باشند . می توانید با یک تماس تلفنی از خدمات آنها بهره مند شوید .  

تفاوت میان اساسنامه ها

با توجه به توضیحات ارائه شده در مورد اساسنامه شرکت ، متوجه می شویم که هر اساسنامه ای دارای ویژگی های خاص خود است.  امکان دارد این تفاوت ها جزئی مانند تفاوت اساسنامه دو شرکت سهامی خاص یا فاحش باشد مانند تفاوت در اساسنامه شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود. اما موارد مشابهی وجود دارد که صرف نظر از نوع شرکت ها ، باید در اساسنامه هر شرکتی وجود داشته باشد. این موارد عبارتند از:  اسم شرکت همراه با نوع آن، موضوع شرکت، مدت اعتبار شرکت، محل و آدرس شرکت، سرمایه شرکت، تابعیت شرکت و غیره.

تصویب اساسنامه شرکت

تمامی موسسین شرکت باید اساسنامه را مورد تایید و تصویب قرار دهند. برای همین هر کسی که پس از ثبت شرکت به عنوان شریک وارد شرکت می شود مشمل مقررات اساسنامه شرکت می گردد.

تنظیم اساسنامه شرکت

معمولا اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری قالب از پیش آماده شده ای برای اساسنامه ها دارند و گاهی نیز نهادهای خاص برای موارد ویژه این اساسنامه را به متقاضی می دهند. درصورتی که تمایل ندارید از این فرمت استفاده کنید امکان دارد خودتان درصورت آشنایی با نحوه تنظیم اساسنامه نسبت به تنظیم اساسنامه شرکت خدتان اقدام کنید.

از همراهی شما عزیزان صمیمانه سپاسگزاریم.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

وظایف مجمع عمومی فوق العاده

مجمع عمومی فوق العاده که از اجتماع صاحبان سهام شرکت تشکیل شده است در زمان های اضطراری و هنگامی که موضوع فوق العاده پیش امده باشد تشکیل می گردد.در این مقاله به وظایف مجمع عمومی فوق العاده پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

وظایف مجمع عمومی موسس چیست؟

در شرکت های سهامی تشکیل مجمع عمومی موسس الزامی می باشد مجامع عمومی موسس هرکدام وظایفی را بر عهده دارند که در این مقاله به آن پرداخته می شود .

وظایف مجمع عمومی عادی چیست؟

در این مقاله به وظایف مجمع عمومی عادی پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

تفاوت اساسنامه و شرکت نامه چیست ؟

در واقع اساسنامه سندی می باشد که به شرکت اعتبار می بخشد ولی شرکت‌نامه مختص شرکت‌هاى با مسؤوليت محدود، تضامنى و نسبى مى‌باشد در این مقاله به تفاوت اساسنامه و شرکتنامه می پردازیم لطفا مطالعه نمایید.

قوانین ثبت شرکت در کرج

در صورتی که دو یا چند نفر در کرج جهت انجام کارهای تجاری با سهم بندی سرمایه و شیوه تقسیم سود و زیان مطابق محتوای قرارداد تفاهم کنند پروسه فعالیت آن ها یک شرکت را در کرج تشکیل داده است.

تفاوت اساسنامه و شرکتنامه

یکی از مواردی که در خصوص ثبت شرکت و شروع شراکت اقتصادی مطرح می شود تنطیم نمودن سندی به اسم شرکت نامه می باشد و هم چنین اشاره به وجود تفاوت آن از اساسنامه شرکت که متمایز های این درستی به صورت کامل و جامع درک نگردیده است.برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را مطالعه نمایید.

انتخاب نام شرکت در کرج

زمانی که یک شرکت شرایط تاسیس را دارد در ابتدا باید یک نام یا نشان را برای خود انتخاب نماید در این مقاله می توانید د رمورد انتخاب نام شرکت در کرج اطلاعات لازم را کسب نمایید

اساسنامه موسسات غیر تجاری

مطابق ماده 584 قانون تجارت منظور از تشکیلات غیر تجاری ، همان موسساتی است که به منظور اهداف غیر تجاری می باشد که در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود مطالعه نمایید.

انواع موسسات غیر تجاری در کرج

موسسات غیر تجاری در کرج همان طور که از نام آنها مشخص می باشد موسساتی هستند که فعالیت های آنها تجاری در کرج نمی باشد در قانون تجارن انواع مختلفی برای موسسات غیر تجاری معرفی نموده است که در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود .

سهام چیست؟

قسمتی از سرمایه شرکت که به سهامدار تعلق دارد سهم گفنه می شود.هم چنین سهم تعیین کننده میزان مشارکت،همکاری و ضمانت ها و منفعت های مالک سهام در شرکت سهامی می باشد

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟