لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج ثبت شرکتهای تخصصی در کرج
ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت ساختمانی عمرانی در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج افزایش سرمایه شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج ورود و خروج شریک در کرج
تماس با ما

قوانین ثبت شرکت در کرج


در صورتی که دو یا چند نفر در کرج جهت انجام کارهای تجاری با سهم بندی سرمایه و شیوه تقسیم سود و زیان مطابق محتوای قرارداد تفاهم کنند پروسه فعالیت آن ها یک شرکت را در کرج تشکیل داده است. به بیان دیگری هر نوع عملیات تجاری ناشی از تودیع سرمایه شرکا که مطابق قرارداد با تقسیم سود و زیان همراه باشد دربردارنده فعالیت شرکت تجاری می باشد.

حال سوال این می باشد که به سبب قانون چه اشخاصی این توانایی را دارند تا شرکتی را به ثبت برسانند.قوانین ثبت شرکت چیست؟

به سبب قوانین ایران،اشخاصی که قادر می باشند در ایران شرکتی را به  ثبت برسانند به تشریح ذیل می باشند:

کلیه ی اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از ایرانی و خارجی قادر می باشند در ایران شرکت ثبت نمایند.

اشخاص خارجی قادر می باشند بدون شریک ایرانی به صورت مالکیت 100% در ایران شرکت ثبت نمایند.

چند شرکت با هم می توانند بدون وجود اشخاص حقیقی شرکت مستقلی ثبت نمایند. (Joint Venture) به منظور ایجاد اشتغال در ایران،سعی شده است تا این روند در ایران راحت طی گردد. (مدارک لازم گواهی ثبت شرکت+ کپی مدارک هویتی نمایندگان آن ها)

نکته :

دربرداشتن سو پیشینه افراد در کرج مانعی به منظور ثبت شرکت نمی باشد تنها قادر نمی باشند جزئی از هیئت مدیره،مدیرعامل و یا بازرسین شرکت باشند.

قوانین ثبت شرکت در کرج

در قرارداد شرکت در کرج هم مانند پیمان ها و قراردادهای دیگر می بایست شرایط عمومی درستی پیمان ها رعایت گردد که اعم از مواردی از قصد و رضا، اهلیت، مشخص بودن موضوع، قانونی بودن جهت و هدف می باشد.

هم چنین شرایط اختصاصی تشکیل و راه اندازی شرکت در کرج  اعم از وجود شرکا،همکاری شرکا،سرمایه گذاری،تقسیم سود و زیان و اقدام به عملیات بازرگانی می باشد.

در ذیل به بررسی  و ارزیابی هر کدام  یک از این شرایط به طور مجزا خواهیم پرداخت . شایان ذکر است ، در صورت نیاز به هر گونه مشاوره در این رابطه ، قادر می باشید با کارشناسان مجرب ما در وکیل ثبت تغییرات شرکت در ارتباط باشید.

1- قصد و رضا

قصد شرکا و رضایت مندی آن ها یکی از شرایط مهم و اساسی درستی معامله می باشد.منظور از قصد عزم و تصمیم به منعقد نمودن قرارداد و پذیرفتن نهایی التزام و ضمانت به قرارداد و رضا به معنای موافقت ، طیب نفس و رضایت به کار می رود.
قصد و رضا ناشی از اراده و اختیار می باشد و فقدان هرکدام یک سبب  باطل شدن قرارداد می شود.

2- اهلیت

به توانایی قانونی شخص به منظور دارا شدن و یا اجرای حق اهلیت می گویند. شخصی که دربردارنده اهلیت نمی باشد تهیدست و بی چیز شمرده می شود. محدوده اشخاصی که این اجازه را ندارند در نظام های قضایی مختلف می باشد اما به طور معمول بی عقلان و دیوانه ها، نادان ها و کم خردان و کودکان قبل از رسیدن به سن قانونی از اهلیت به منظور اعمال بخشی و یا کلیه حقوق خود برخوردار نمی باشند.

از نظر قانون رسیدن به سن هیجده سال ملاک رشد و ضابطه عقل عرف و نظر پزشک قانونی است.

3-معین بودن موضوع

به موجب بند 3 ماده 190ق.م از جمله شرایط اساسی درستی هر معامله این می باشد که مورد معامله موضوع معین باشد. بنابراین مورد معامله نباید بین چند امر نامطمئن و دودل باشد و طرفین قرارداد بایستی موضوع واحدی را مورد قصد تحریر قراردهند. موضوع شرکت جهت امر نامفهوم و غیر مشخص باطل می باشد.

4-  قانونی بودن جهت و هدف

در صورتی که جهت و هدف شرکت امر غیر قانونی مثل قاچاق و قمار و سرقت و اغتشاش و نظایر این ها باشد باطل می باشد.

قوانین اختصاصی تشکیل شرکت در کرج

علاوه بر شرایط عمومی شرایط اختصاصی شرکت عبارت است از :

1- وجود شرکا

شرکت با حداقل دو نفر تشکیل می گردد. در دنیای امروز در نظام حقوقی ایران ، برخلاف کشورهای عضو جامعه اروپایی وجود شرکت تجاری با یک شریک ممکن و قابل تصور نمی باشد و بنابراین دو شریک به منظور تحقق مفهوم هر شرکت تجاری ضروری و الزامی می باشد.

2- همکاری شرکا

یکی از خصوصیات شرکت های تجاری، همکاری میان شرکا می باشد .

همکاری شرکا درارائه سرمایه و حضور در مجمع های عمومی و در صورت انتخاب شدن به نمایندگی شرکت از هیات مدیره و بازرسی حضور و فعالیت در آنست.

3- سرمایه گذاری

سرمایه شرکت اعم از نقد یا جنس و یا حتی هنر و عمل و امتیاز از طرف شرکاء تامین می شود.

4- مبادرت به عملیات بازرگانی

اساس شرکت تجاری بر انجام معاملات تجاری می باشد. لازم به توضیح است که معاملات در غیر منقول و یا به منظور حوائج شخصی اگر چه از طرف شرکت های تجاری باشد تجارت محسوب نمی شود.

5- تقسیم سود و زیان

سود به معنای دارایی است که به دارایی موجود شرکاء در شرکت افزوده می شود و اگر شرکت ضرر بکند آن هم بین شرکا تقسیم خواهد شد. در واقع ، یکی از ویژگی های شرکت تجاری ، تقسیم سود و زیان میان شرکا است .

موسسه حقوقی وکیل ثبت تغییرات شرکت افتخار دارد با استفاده از توان بالای کادر مجرب خود ، در سریع ترین زمان ممکن اقدامات حقوقی و ثبتی لازم را جهت ثبت شرکت ، ثبت طرح صنعتی ، برند و علامت تجاری به عمل آورد.

برای این منظور می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

بعد از اینکه از قوانین ثبت شرکت در کرج اطلاعاتی را دریافت نمودید باید اقدام به ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها نمایید در این جهت می توانید به مقاله مراحل ثبت شرکت در کرج مراجعه نمایید .

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

هزینه ثبت شرکت در کرج

ثبت شرکت در کرج و قانونی نمودن شرکت ملزم به واریز کردن هزینه هایی می باشد که شرکت به صورت قانونی ثبت شود.

اظهارنامه ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

از جمله اوراق الزامی که مورد نیاز ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ، اظهارنامه می باشد . از گونه اوراق بهاداری است و جز اسناد ثبتی شرکت محسوب می شود

وظایف مجمع عمومی فوق العاده

مجمع عمومی فوق العاده که از اجتماع صاحبان سهام شرکت تشکیل شده است در زمان های اضطراری و هنگامی که موضوع فوق العاده پیش امده باشد تشکیل می گردد.در این مقاله به وظایف مجمع عمومی فوق العاده پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

وظایف مجمع عمومی موسس چیست؟

در شرکت های سهامی تشکیل مجمع عمومی موسس الزامی می باشد مجامع عمومی موسس هرکدام وظایفی را بر عهده دارند که در این مقاله به آن پرداخته می شود .

اساسنامه موسسات غیر تجاری

مطابق ماده 584 قانون تجارت منظور از تشکیلات غیر تجاری ، همان موسساتی است که به منظور اهداف غیر تجاری می باشد که در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود مطالعه نمایید.

سهام چیست؟

قسمتی از سرمایه شرکت که به سهامدار تعلق دارد سهم گفنه می شود.هم چنین سهم تعیین کننده میزان مشارکت،همکاری و ضمانت ها و منفعت های مالک سهام در شرکت سهامی می باشد

تفاوت اساسنامه و شرکتنامه

یکی از مواردی که در خصوص ثبت شرکت و شروع شراکت اقتصادی مطرح می شود تنطیم نمودن سندی به اسم شرکت نامه می باشد و هم چنین اشاره به وجود تفاوت آن از اساسنامه شرکت که متمایز های این درستی به صورت کامل و جامع درک نگردیده است.برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را مطالعه نمایید.

تفاوت اساسنامه و شرکت نامه چیست ؟

در واقع اساسنامه سندی می باشد که به شرکت اعتبار می بخشد ولی شرکت‌نامه مختص شرکت‌هاى با مسؤوليت محدود، تضامنى و نسبى مى‌باشد در این مقاله به تفاوت اساسنامه و شرکتنامه می پردازیم لطفا مطالعه نمایید.

انواع موسسات غیر تجاری در کرج

موسسات غیر تجاری در کرج همان طور که از نام آنها مشخص می باشد موسساتی هستند که فعالیت های آنها تجاری در کرج نمی باشد در قانون تجارن انواع مختلفی برای موسسات غیر تجاری معرفی نموده است که در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود .

اساسنامه شرکت چیست؟

در این مقاله در خصوص اساسنامه شرکت مطالبی ارائه شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟