لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج ثبت شرکتهای تخصصی در کرج
ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت ساختمانی عمرانی در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج افزایش سرمایه شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج ورود و خروج شریک در کرج
تماس با ما

انتخاب نام شرکت در کرج


زمانی که یک شرکت شرایط تاسیس را دارد در ابتدا باید یک نام یا نشان را برای خود انتخاب نماید .بدین صورت زمانی که برای شروع فعالیت در بازار اقدام به فعالیت می کند باید توسط آن نام متمایزتر از شرکتهای دیگر باشد . در واقع نام شرکت هویت آن شرکت می باشد و دیگران نمی توانند از آن استفاده نمایند  و سوء استفاده غیر نمایند. در انتخاب نام شرکت باید بدانید که قبلا به ثبت نرسیده باشد و از سابقه ثبت اسامی شرکت ها اطلاع یابید .

انتخاب نام شرکت در کرج

جهت نامگذاری اسم شرکت در قانون تجارت ایران مواردی ذکر شده است که باید قبل از انتخاب نام به آن توجه نمایید .

انتخاب اسم شرکت باید از 3 سیلاب تشکیل شده باشد ، اسم خاص باشد ، اسمی که انتخاب می شود باید دارای معنا و مفهوم باشد و در فرهنگ نامه دهخدا معنی آن موجود باشد در واقع باید دارای ریشه فارسی باشد . استفاده از برخی اسامی فارسی ممنوع می باشد و باید به این موضوع دقت نمایید که از اسامی ممنوع استفاده نکنید مانند واژه های ایران ، رویال ، پرشین ، پرشیا ، پرس ، پانته آ و دیگر اسامی پهلوی .

می توانید در زمینه انتخاب اسم شرکت با مشاوران و کارشناسانی که در این زمنیه ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج تخصص دارند راهنمایی لازم را کسب نمایید .

باید توجه نمایید که عدم رعایت شرایط قانون تجارت در انتخاب نام شرکت موجب رد نام در اداره ثبت شرکتها شده و هزینه و وقت زیادی هدر می دهید . در نتیجه هر چه بتوانید در انتخاب اسم شرکت دقت داشته باشید ثبت شرکت شما به راحتی انتخاب می شود .

برخی از کلمات نمی توان جز سیلابهای اصلی نام شرکت قرار داد . مانند کلمات مهندسی – بازرگانی – خدماتی . در صورتی که تمایل دارید از این اسامی در اسم شرکت استفاده نمایید می توانید قبل از اسم اصلی و یا بعد از آن استفاده نمایید .

در صورتی که انتخاب نام شرکت بر اساس نوع محل مورد نظر و یا شهری باشد ابتدا باید شرکت در آن منطقه به ثبت رسیده باشد  سپس از آن شهر برای اسم شرکت استفاده نمایید در غیر اینصورت نام انتخابی شما رد خواهد شد .

عدم استفاده از اسامی تکراری. بدین صورت که نباید از اسامی استفاده نمایید که قبلا به ثبت رسیده اند . در واقع انتخاب نام شرکت باید به صورتی باشد که قبلا سابقه ثبت نداشته باشد و هرچه جدیدتر و ابتکاری تر باشد بیشتر مخاطب را به سمت خود جذب می نماید .در اقع استفاده از اسم های تکراری موجب رد نام انتخابی می شود و باید از این موضوع تکراری و یا جدید بودن نام انتخابی اطمینان لازم را حاصل نمایید .

اسامی وجود داشته اند که قبلا قابل استفاده بوده و به ثبت رسیده اند ولی اکنون قابلیت ثبت شدن ندارند و جزء اسامی ممنوع می باشند و اداره ی ثبت شرکتها اجازه ی ثبت آن را نمی دهد.

انتخاب نام شرکت باید به صورتی باشد که مطابق شئونات اسلامی و عرف و اخلاق و اعتقادات جامعه مباشد .

انتخاب اسامی لاتین و غیرفارسی در سیلابها ممنوع است و در صورت انتخاب نام پیشنهادی شما تأیید نخواهد شد.

چنان چه قصد استفاده از اعداد را در نام اصلی شرکت دارید و میخواهید جزء سیلابها قرار بگیرد حتما باید این اعداد به صورت حروف نوشته شوند و از درج شکل عددی آن پرهیز کنید.

نام شرکت شما برای سالها متمایز کننده ی شرکت و فعالیت تجاری شما از دیگران و رقبایتان است پس با دقت و صرف وقت و حوصله ی کافی نامی اننتخاب کنید که پرمحتوا و عامه پسند باشد و در یک کلام انتقال دهنده ی سبک نظر و دیدگاه و سلایق شما باشد پس افق دید خود را گسترده کنید و نامی انتخاب کنید که در هر زمان چه به شما چه به دیگران حس خوبی را انتقال دهد.

در برخی مواقع شرکتها بعد از انتخاب نام شرکت تصمیم به تغییر آن می زند باید این نکته را بدانند که در ابتدا باید شرکت به ثبت رسیده باشد و سپس اقدام به تغییر نام شرکت در اداره ثبت شرکتها نمایند .

نامی که برای شرکت در کرج انتخاب نمودید بایستی دربردارنده شرایطی به شرح ذیل باشد:

  1. نامی که برای شرکت انتخاب کرده اید باید در فرهنگ معین و یا دهخدا وجود داشته باشد که این امر نشانه ی ریشه فارسی آن است.
  2.  نام انتخاب شده برای شرکت نباید قبلا توسط شخص دیگری به ثبت رسیده باشد.
  3. نام انتخابی شرکت باید سه سیلابی باشد  و به صورت حروف باشد.
  4. در نام انتخابی باید از اسامی خاص استفاده شده باشد.
  5. نام انتخابی باید سبب فریب افکار عمومی نشود.
  6.  نام انتخابی باید ازنام کاشفان، شاعران و داشمندان معاصر نباشد.
  7. در انتخاب اسم شرکت باید از کلمات فارسی استفاده شود ولی استفاده از برخی کلمات عربی نیز مجاز می باشد.
  8. زمانی که در انتخاب اسم شرکت از کلمات ملی هم چون تهران برای برند خود استفاده نمودید اخذ مجوز از فرمانداری ضروری می باشد.
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

سهام چیست؟

قسمتی از سرمایه شرکت که به سهامدار تعلق دارد سهم گفنه می شود.هم چنین سهم تعیین کننده میزان مشارکت،همکاری و ضمانت ها و منفعت های مالک سهام در شرکت سهامی می باشد

اساسنامه موسسات غیر تجاری

مطابق ماده 584 قانون تجارت منظور از تشکیلات غیر تجاری ، همان موسساتی است که به منظور اهداف غیر تجاری می باشد که در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود مطالعه نمایید.

انتخاب نام شرکت در کرج

زمانی که یک شرکت شرایط تاسیس را دارد در ابتدا باید یک نام یا نشان را برای خود انتخاب نماید در این مقاله می توانید د رمورد انتخاب نام شرکت در کرج اطلاعات لازم را کسب نمایید

اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود در کرج

اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود در کرج متشکل از 27 ماده و سه تبصره است در این مقاله به شرح آن پرداخته می شود .

وظایف مجمع عمومی موسس چیست؟

در شرکت های سهامی تشکیل مجمع عمومی موسس الزامی می باشد مجامع عمومی موسس هرکدام وظایفی را بر عهده دارند که در این مقاله به آن پرداخته می شود .

وظایف مجمع عمومی عادی چیست؟

در این مقاله به وظایف مجمع عمومی عادی پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

اساسنامه شرکت

یکی از مهمترین بخش های شرکت را اساسنامه تشکیل می دهد. داشتن اساسنامه برای تمامی شرکت های سهامی اعم از خاص یا عام الزامی می باشد

انواع موسسات غیر تجاری در کرج

موسسات غیر تجاری در کرج همان طور که از نام آنها مشخص می باشد موسساتی هستند که فعالیت های آنها تجاری در کرج نمی باشد در قانون تجارن انواع مختلفی برای موسسات غیر تجاری معرفی نموده است که در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود .

اظهارنامه ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

از جمله اوراق الزامی که مورد نیاز ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ، اظهارنامه می باشد . از گونه اوراق بهاداری است و جز اسناد ثبتی شرکت محسوب می شود

اساسنامه چیست؟

اساسنامه شرکت از جمله مواردی می باشد که در هنگام شروع یک فعالیت اقتصادی و ثبت شرکت با آن مواجه خواهید شد.در این مقاله به اساسنامه شرکت پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟