لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج ثبت شرکتهای تخصصی در کرج
ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت ساختمانی عمرانی در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج افزایش سرمایه شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج ورود و خروج شریک در کرج
تماس با ما

تغییر موضوع فعالیت شرکت در کرج


مقوله تعیین موضوع شرکت یکی از مهم ترین و بنیادی ترین مبحث ها در تاسیس و راه اندازی شرکت است.طبق بند2اساسنامه مشخص نمودن موضوع فعالیت هر شرکتی نشانگر و بیانگر هویت و بنیاد شرکت می باشد. به همین جهت موضوع شرکت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد موضوعات شرکت به سه دسته طبقه می شود که به شرح ذیل می باشد:

الف-موضوع هایی که به صورت کلی قابلیت ثبت شدن را ندارند و قادر نمی باشد فعالیت نمایند.
ب- موضوع هایی که قبل از آن که ثبت شوند به دریافت مجوز نیازمند می باشند.
ج- موضوع هایی که بدون اخذ مجوز از نهاد ها و دایره ها ثبت می شوند و نیازمند مجوز نمی باشند.

موضوع هایی که به دریافت مجوز از اداره ها و نهادها نیازمند می باشند دربردارنده 23 ماده می باشند. از قبیل این موارد می توان به مواردی اعم از فعالیتی که به کارهای مربوطه و کارهای پولی و بانکی کشور مربوط می باشد، موضوع فعالیت شرکت های تعاونی، موضوع فعالیت فرش دستباف، موضوع فعالیت حج و زیارت و..... اشاره نمود . فعالیت های دیگری که از این 23 ماده خارج می باشند قبل از آن که شرکت به ثبت برسد به دریافت مجوز نیازمند نمی باشند.

تغییر موضوع شرکت در کرج

در حقیقت موضوع شرکت همان هدفی می باشد که شرکت برای آن در کرج تاسیس و راه اندازی گردیده است از این رو موضوع یا هدف چنانچه اعضای شرکت مصلحت بدانند می تواند افزایش، کاهش و یا حتی تغییر داشته باشد. کلیه اشکال شرکت ها قادر می باشند موضوع فعالیت شرکت خودشان را تغییر دهند.

مجمع عمومی فوق العاده که در آن پی درپی تصویب و اظهار مراحل به اداره ثبت شرکت ها و آگهی به منظور آگاهی و اطلاع عموم صورت می پذیرد عهده دار تغییر موضوع شرکت می باشد .در صورتی که مجوز تغییر از مرجع های صلاحیت دار دریافت شود و به اداره ثبت شرکت ها تسلیم گردد این امر ممکن می شود.

چنانچه موضوع شرکت مجوزی می باشد بایستی به منظور دریافت مجوزهایی که مورد نیاز و الزامی می باشد  از مرجع های صلاحیت دار مبادرت نمود.

بایستی از بین موضوع هایی که جایز و قانونی می باشند و قابلیت ثبت را دارند موضوع بدیع یا موضوع غیر اصلی انتخاب گردد.

مدارک لازم به منظور تغییر موضوع شرکت

مدارک لازم به منظور تغییر موضوع شرکت به شرح ذیل می باشد:

 1. صورت جلسه ارائه گردد.
 2. رونوشت آگهی تاسیس و روزنامه تاسیس ارائه گردد.
 3. در صورتی که تغییراتی وجود دارد رونوشت روزنامه رسمی آخرین تغییرات ارائه گردد.
 4. رونوشت برابر با اصل مدارک شناسایی کلیه اعضای شرکت ارائه گردد.
 5. در صورت نیاز بایستی مجوز از مراجع ذیصلاح دریافت شود.

مراحل تغییر موضوع شرکت در کرج

مراحل تغییرموضوع شرکت با توجه به نوع شرکت شرکت سهامی خاص با شرکت با مسئولیت محدود متمایز می باشد.
مراحل ثبت تغییر موضوع شرکت سهامی خاص  به شرح ذیل می باشد:

جهت مطالعه بیشتر در مورد تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج میتوانید به مقاله آن مراجعه نمایید.

 1. مجمع عمومی فوق العاده تشکیل گردد.
 2. یک صورت جلسه تنظیم شود و ذیل آن به وسیله اعضای هیات رئیسه به امضا برسد.
 3. در صورتی که نیاز باشد و کارشناس تشخیص بدهد  مجوز دریافت شود.
 4.  فهرست سهامدارانی که در جلسه حاضر بودند همراه با امضای آن ها تهیه شود.
 5. اصل صورت جلسه ، فهرست سهامداران حاضر در جلسه، اصل روزنامه آگهی دعوت و جواز دریافت شده به اداره ثبت شرکت ها ارائه گردد.

مراحل تغییر موضوع شرکت و الحاق به موضوع شرکت با مسئولیت محدود به شرح ذیل می باشد:

 1. مجمع عمومی فوق العاده تشکیل شود و صورت جلسه تنظیم گردد و ذیل آن به وسیله تمامی شرکا با ذکر مقدار سهم الشرکه خود به امضا برسد.
 2. در صورتی که موضوع شرکت به دریافت مجوز خاص از مراجع ذیصلاح  نیازمند باشد، بایستی به اداره ثبت شرکت ها مراجعه  نمایید و برگ استعلام  را دریافت نمایید و به مرجع مربوطه تحویل دهید  و در طی فرصت تعیین شده جواب استعلام را دریافت نمایید و همراه با صورتجلسه به اداره ثبت ارائه دهید.
 3. بعد از آن که مدارک به وسیله درخواست کننده تحویل داده شد دفاتر ثبت به امضا خواهد رسید.

در تنظیم موضوع فعالیت، توجه به نکات ذیل حائز اهمیت است:

 1. کلیه موضوعات شرکت این قابلیت را دارند که تغییر کنند.
 2. در تنظیم الحاق به موضوع یا تغییر موضوع شرکت تدوین و تهیه موضوع های بازرگانی که جز جدانشدنی فعالیت هر شرکت می باشد اهمیت دارد بسیار مهم می باشد.
 3. موضوع فعالیت در شرکت های تعاونی به صورت تک موضوعی می باشد.
 4. موضوع های شرکت های تجاری بایستی از موضوع های فعالیت موسسه های غیرتجاری تشخیص داده شود.
 5. در قالب شرکت های چندمنظوره  تنظیم موضوع های  گوناگون در کنار یکدیگر مکان پذیر است.

آن چه که در مطالب بالا ذکر گردید کلیاتی از روال ثبت تغییرات درموضوع شرکت ها و یا الحاق به موضوع می باشد. مانند کلیه موارد تخصصی، این مسئله و مهم هم  نیازمند آگاهی و اطلاعات کاملاَ حقوقی و قانونی می باشد و بنابراین مطلوب آن می باشد که به منظور جلوگیری از هدر رفتن وقت و بهتر طی شدن مراحل مربوط به ثبت شرکت ها و هر آنچه به آن ارتباط پیدا می کند با کارشناسان و مشاوران متخصص ما در وکیل ثبت تغییرات شرکت تماس حاصل نمایید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج

در صورتی که شرکت در کرج در طول حیات خود نیازمند این باشد که تغییراتی را انجام دهد در هر زمانی می توان به منظور آن تغییر مبادرت کرد. بدین منظور می توان صورتجلسه ای تغییرات شرکت در کرج را به صورت اینترنتی ثبت نمود که در این مقاله مطالعه می نمایید .

انحلال شرکت سهامی خاص در کرج

بعد از ثبت شرکت سهامی خاص در کرج امکان انحلال آن با در نظر گرفتن شرایط و دلایلی وجود دارد که در این مقاله به آن پرداخته می شود

اظهارنامه کاهش سرمایه سهامی خاص

اظهارنامه کاهش سرمایه سهامی خاص باید بر اساس مقرارت قانون تجارت باشد که در این مقاله به توضیحات بیشتر آن پرداخته می شود

انحلال شرکت تعاونی در کرج

در مواردی که اتحادیه تعاونی یا شرکت با تصمیم­ گیری مجمع عمومی فوق العاده منحل می­شود باید صورتجلسه آن در اداره ثبت شرکتها به ثبت برسد در این مقاله از روش ها انحلال تعاونی اطلاعاتی قید شده است لطفا مطالعه نمایید

تغییر نام شرکت در کرج

شرکتهای تجاری این قابلیت را دارند که بعد ثبت آنها در کرج به اتمام رسید می توانند تغییراتی در موارد اساسنامه ایجاد نمایند . تغییر نام شرکت از موارد بارز در شرکتها می باشد که موسسین در کرج می توانند انجام دهند و اعمال تغییرات آن را در اداره ثبت شرکتها نمایند .

تغییر موضوع فعالیت شرکت در کرج

مقوله تعیین موضوع شرکت یکی از مهم ترین و بنیادی ترین مبحث ها در تاسیس و راه اندازی شرکت است در این مقاله به توضیحات بیشتری در مورد تغییر موضوع شرکت مطالعه نمایید .

نحوه تغییر نام شرکت در کرج

جهت تغییر دادن نام شرکت در کرج الزامی است که مراحلی را به صورت قانونی در اداره ثبت شرکت ها به انجام برسانید که منوط به رعایت قوانین و ضوابط قانون تجارت می باشد

آخرین تغییرات شرکت در کرج

پس از آن که شرکتی د ر کرج به ثبت رسید این امکان وجود دارد که نیاز داشته باشند تا بعضی از مواردی که ثبت شده اند تغییر کنند. شرح تغییرات شرکت در کرج در این مقاله توضیح داده شده است

نحوه تنظیم صورتجلسه

در واقع یکی از وظایف مدیران برای برگزاری جلسات مختلف تدوین و نوشتن صحیح صورتجلسه و دستورجلسه می باشد . نحوه نوشتن صورتجلسه اداری باید دارای قواعد و اصول خاصی باشد که در این مقاله قواعد و اصول آنرا مطالعه نمایید .

ثبت صورتجلسات مجامع

به منظور انجام هر نوع تغییراتی در شرکت اعم از ورود و خروج شرکا، افزایش و یا کاهش سرمایه شرکت و.... بایستی صورتجلسه تغییرات تنظیم گردد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟