لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج ثبت شرکتهای تخصصی در کرج
ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت ساختمانی عمرانی در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج افزایش سرمایه شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج ورود و خروج شریک در کرج
تماس با ما

آیا شرکتهای سهامی دولتی هستند ؟


بدین صورت که برای بیانی واضح تر باید به تعریفی از "شرکت های دولتی" بپردازیم :

به طور کلی هر واحد تجاری تا زمانی که حداقل 50 درصد از سرمایه آن توسط دولت تأمین شده باشد ، حتی شرکت های سهامی خاص ، شرکت دولتی به شمار می روند.

قاعدتا این شرکت با اخذ مجوز قانونی ایجاد شده است و 50 درصد از سرمایه آن متعلق به دولت می باشد.

علاوه بر این ها ، شرکتی که در ابتدا توسط دولت ایجاد شده باشند یا بعد ها به دولت واگذار شده و ملی شده باشد ، شرکت دولتی به حساب می آیند.

شرکت های سهامی خاص که سهام آنها صرفا متعلق به دولت نباشد طبق قوانین لایحه اصلاح بخشی از قانون اصلاح بوده و از قوانین تجارت پیروی می کنند و بایستی تشکیل و ثبت آنها با توجه به قوانین تجارت صورت پذیرد که تنها در این صورت به عنوان شخص حقوقی شناخته می شوند.

در صورتی که یک شرکت طبق قوانین تجارت به ثبت برسد امور اداری و ورشکستگی آن نیز طبق همان قوانین انجام می شود.

اغلب شرکت های دولتی شرکت سهامی و به عبارتی تاجر محسوب می شوند تا جایی که در اساسنامه شرکت قید نشده باشد.

از تفاوت های شرکت تجاری و دولتی میتوان به بحث بازرس و حسابرس اشاره کرد.بدین صورت که ؛ بازرس ها در شرکت های تجاری توسط شرکا یا سرمایه گذاران اصلی انتخاب می شوند در حالیکه در شرکت های سهامی عام انتخاب بازرس ها محدود به لیستی می باشد که هرسال توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی انتشار می یابد.

همچنین در شرکت های دولتی عمل بازرسی و حسابرسی را سازمانی به نام سازمان حسابرسی انجام می دهد.

نام تجاری - انتخاب نام تجاری

برای مطالعه بیشتر درباره نام تجاری - انتخاب نام تجاری می توانید به مقاله آن مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

شرکت های سهامی خاص

یکی از انواع شرکت های تجاری که دارای سهام خصوصی می باشد ، شرکت سهامی خاص است.

در اینگونه شرکت ها تامین سرمایه ی تشکیل آن در ابتدای تاسیس به طور تمام و کمال بر عهده موسسان شرکت می باشد که بایستی 35% آن را به صورت سپرده در بانک بگذارند.

لازم به ذکر است که سهام شرکت های سهامی خاص می تواند توسط مردم معامله شود ولی نمیتوان این سهام را در بورس اوراق بهادار خرید و فروش کرد.

میزان مسئولیت شرکا در برابر بدهی های شرکت ، در شرکت های سهامی خاص و شرکت های با مسئولیت محدود برخلاف شرکت های تضامنی ، مسئولیت سهامداران تنها به نسبت سهم آن ها در سرمایه اولیه شرکت و در واقع به میزان مبلغ اسمی سهام آن ها می باشد.

تفاوت شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود در ایران

همان طور که گفته شد ، در ابتدای ثبت شرکت سهامی خاص می بایست 35% از سرمایه اولیه آن به حساب سپرده در بانک واریز شود ولی در شرکت های با مسئولیت محدود سرمایه اعلامی می باشد و دیگر به واریز به حساب شرکت نیازی نیست.

علاوه بر آن،سهام شرکت های با مسئولیت محدود که با سه نفر  میتوان آن ها  را   ایجاد کرد ، حتی بدون ثبت رسمی در دفتر اسناد ، قابل خرید و فروش می باشند.

رتبه بندی شرکت فوری و سریع

برای مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر درباره رتبه بندی شرکت فوری و سریع می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

خصوصیات شرکت سهامی خاص

  1. برای ایجاد شرکت سهامی خاص تنها 100هزار تومان کافی است.
  2. ایجاد شرکت سهامی خاص بسیار آسان تر از شرکت سهامی عام می باشد.

در واقع به دلیل آسان بودن تشکیل شرکت سهامی خاص نسبت به دیگر انواع شرکت ها ، کسانی که تمایل به راه اندازی تجارت الکترونیک دارند بیشتر مایل به ایجاد شرکت سهامی خاص می باشند.

لازم به ذکر است تمامی شرکت های سهامی ولو اینکه موضوع خدمات شرکت آن ها بازرگانی نباشد ، جزء دسته ی شرکت های بازرگانی با شمار می روند.

بایستی این مورد را در نظر داشته باشید که فقط شرکت هایی که در ابتدای نام آن ها "سهامی خاص" ذکر شده باشد ، به طور قانونی سهامی خاص محسوب می شوند.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ورود و خروج شریک شرکت در کرج

در ورود و خروج شرکا دو حالت صورت می گیرد. اول اینکه شخص جدیدی بجای شخص قبلی جایگزین می شود دوم اینکه بنا به دلایلی شخص جدیدی به شرکت اضافه می شود

زمان ثبت شرکت در کرج

آن مسئله که در ثبت شرکتها برای موسسین بیشتر مهم می باشد که مدت زمان ثبت شرکت در کرج به چه صورت است و چه زمانی طول می کشد تا بتوانند ثبت شرکت خود را انجام دهند

ثبت موسسه در کرج

موسسه غیر تجاری در کرج که با ثبت شخصیت حقوقی را بدست می آورند و می توانند به امور فعالیت های غیر تجاری بپردازند

مراحل ثبت تغییرات شرکت در کرج

تغییراتی که در شرکت می توان ایجاد کرد الزامی است که ثبت آن به پایان رسیده باشد . در نتیجه بر اساس مفاد اساسنامه تنظیم شده می توان در اموری تغییراتی را اعمال نمایید .

انواع شرکت های تجاری

شرکتهای تجاری به 8 دسته تقسیم بندی می شود که در این مقاله می توانید راهنمایی لازم را کسب نمایید

مراحل ثبت شرکت در کرج

باتوجه به پیشرفت و توسعه دنیای اینترنت ، می توان بدون مراجعه به اداره ثبت شرکتها از طریق اینترنت اقدام به ثبت شرکت در کرج به صورت سامانه اینترنتی نمایید .

ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

شرکت سهامی خاص در کرج در ابتدا باید تأسیس شود سپس اقدامات ثبت انجام شود بدین صورت که بعد از گذراندن مراحلی از قبیل تنظیم اساسنامه وامضا نمودن آن ، تعهد نمودن سرمایه شرکت ، انتخاب مدیران و بازرسان شرکت نیز توسط مؤسسان شرکت تشکیل می شود.

انتخاب بازرس شرکت سهامی خاص

وظیفه رسیدگی به حساب های شرکت بر عهده بازرسان شرکت می باشد. علاوه براین نیز بازرسان عهد ه دار بررسی رعایت حقوق صاحبان سهام می باشند.

متن صورتجلسه ثبت شرکت سهامی خاص

در شرکت های سهامی خاص تنظیم و ثبت صورتجلسه با ید مطابق قوانین تجارت انجام شود د راین مقاله می توانید راهنمایی لازم را کسب نمایید

ثبت شرکت تضامنی در کرج

در جهت امور فعالیت های تجاری که در بین افراد دو و یا چند نفر که مسئولیت تضامنی را بر عهده دارند تشکیل می شود

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟