لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج ثبت شرکتهای تخصصی در کرج
ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت ساختمانی عمرانی در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج افزایش سرمایه شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج ورود و خروج شریک در کرج
تماس با ما

انواع موسسات غیر تجاری در کرج


موسسه

در کنار شرکت هایی که به کار و تجارت مشغول می باشند،قانون گذار سازمان حقوقی خاصی را که شامل شخصیت حقوقی است را پیش بینی نموده است که به آن موسسه می گویند، اموری که موسسه به آن می پردازد اعم از کارهای علمی،ادبی و امور خیریه می باشد.

موسسات غیرتجاری

به همه موسسه ها و تشکیلاتی که جهت اهداف غیر تجاری تشکیل می شود اعم از آنکه موسسان آن قصد انتفاع داشته باشند یا نداشته باشند تشکیلات و موسسه های غیرتجاری گفته می شود.تشکیلات و موسسه های غیرتجاری فقط در کارهای خدماتی مشغو می باشند و جنبه تجاری ندارند.

موسسات غیر تجاری در کرج همان طور که از نام آنها مشخص می باشد موسساتی هستند که فعالیت های آنها تجاری در کرج نمی باشد . در ماده 1 آیین نامه اصلاحی ثبت تشکیلات و موسسات غیر تجاری هدف تشکیل آنها در جهت امور علمی و ادبی و خیریه و انجمن های اسلامی و... می باشد . حال آنکه موسسین قصد انتفاع داشته باشندو یا نداشته باشند.

تشکیلات مذکور در کرج می توانند تحت عناوین انجمن، بنگاه، موسسه، کانون و نظایر آن تاسیس شوند لیکن استفاده از عناوینی که مختص تشکیلات دولتی است نظیر سازمان،وزارت یا اداره و دایره میسر نیست.

انواع موسسات غیر تجاری در کرج

موسسات غیرتجاری در کرج در ماده 2 ایین نامه اصلاحی ثبت تشکیلات در سال 1337 به تصویب رشیده است بدین صورت بیان کرده است که موسسات غیر تجاری دو دسته هستند که در ذیل شرح داده شده است :

دسته اول : موسساتی می باشند که اهداف تاسیس آنها عدم کسب سود و منفعت می باشد و هیچ تقسیم بندی سودی در بین آنها انجام نمی شود . اینگونه موسسات غیر انتفاعی هستند مانند : موسسات خیریه ، انجمن های اسلامی و تخصصی و احزاب و صندوق های قرض الحسنه و گروه های سیاسی و.....

دسته دوم : موسساتی هستند که از اهداف تاسیس شدن آنها بدست آوردن منفعت و سود می باشد که این سود را در بین اعضای خود تقسیم می نمایند .مانند کانون های فنی و حقوقی و موسساتی که هدفشان ارائه خدمات شهری از قبیل نظافت و فضای سبز باشد .

معیار غیرتجاری بودن این موسسات موضوع فعالیت است اعم از این که موسسین قصد انتفاع داشته یا نداشته باشند. موسسات غیرتجاری نیز باید همانند شرکت های تجاری به ثبت برسند.

مدارک لازم برای ثبت موسسه در کرج

  1. ارائه دو نسخه تقاضانامه تکمیل شده.
  2. ارائه دو نسخه اساسنامه تکمیل شده.
  3. ارائه تکمیل فرم تعیین نام به ترتیب اولویت نام های پیشنهادی.
  4. ارائه تصویر برابر با اصل مدارک احراز هویت موسسین و مدیران.
  5. اصل مجوز فعالیت از مراجع ذیربط در مواردی ثبت موضوع نیاز به مجوز داشته باشد.
  6. ارائه دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین.
  7. دو نسخه صورتجلسه هیات مدیره یا رکن اداره کننده.
  8. چنانچه موسسه در کشور دیگری هم به ثبت رسیده است ارائه گواهی نامه تصدیق به همراه ترجمه فارسی ( دو نسخه )
  9. ارائه اصل وکالتنامه وکیل دادگستری در صورتی که ثبت شرکت توسط وکیل صورت پذیرد.

مراحل ثبت موسسات غیرتجاری در کرج

ثبت تشکیلات و موسسات مزبور در تهران در اداره ثبت شرکت ها و در شهرستان ها در اداره ثبت مرکز اصلی آن به عمل خواهد آمد. همچنین ثبت موسسات و تشکیلات غیر تجاری که در خارج از کشور به ثبت رسیده است فقط در تهران در اداره ثبت شرکت ها به عمل خواهد آمد. در جهت کسب اطلاعات در خصوص مراحل ثبت موسسات غیرتجاری در کرج با وکیل ثبت تغییرات شرکت تماس بگیرید.

در جهت ثبت موسسات غیرتجاری در کرج می توانید از مشاوران و کارشناسان وکیل ثبت تغییرات شرکت نیز اطلاعات لازم را کسب نمایید .

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

تفاوت اساسنامه و شرکت نامه چیست ؟

در واقع اساسنامه سندی می باشد که به شرکت اعتبار می بخشد ولی شرکت‌نامه مختص شرکت‌هاى با مسؤوليت محدود، تضامنى و نسبى مى‌باشد در این مقاله به تفاوت اساسنامه و شرکتنامه می پردازیم لطفا مطالعه نمایید.

تفاوت اساسنامه و شرکتنامه

یکی از مواردی که در خصوص ثبت شرکت و شروع شراکت اقتصادی مطرح می شود تنطیم نمودن سندی به اسم شرکت نامه می باشد و هم چنین اشاره به وجود تفاوت آن از اساسنامه شرکت که متمایز های این درستی به صورت کامل و جامع درک نگردیده است.برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را مطالعه نمایید.

اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود در کرج

اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود در کرج متشکل از 27 ماده و سه تبصره است در این مقاله به شرح آن پرداخته می شود .

استعلام نام شرکت در کرج

به منظور پیشگیری از رد نام در سامانه ی اداره ی ثبت شرکت ها در کرج ،قبل از ثبت نام شرکت در سامانه حتماَ نام انتخابی را استعلام نمایید. در این مقاله از نحوه استعلام نام شرکت در کرج اطلاعات مفیدی را مطالعه نمایید .

ثبت شرکت تعاونی در کرج

شرکت های تعاونی مشارکت های که از اجتماع افرادی در کرج در صنوف مختلف کنار هم می باشد که اهداف مشترکی را دنبال می کنند و به هم کمک می کنند

اساسنامه چیست؟

اساسنامه شرکت از جمله مواردی می باشد که در هنگام شروع یک فعالیت اقتصادی و ثبت شرکت با آن مواجه خواهید شد.در این مقاله به اساسنامه شرکت پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

ثبت شرکت تضامنی در کرج

در جهت امور فعالیت های تجاری که در بین افراد دو و یا چند نفر که مسئولیت تضامنی را بر عهده دارند تشکیل می شود

ثبت موسسه در کرج

موسسه غیر تجاری در کرج که با ثبت شخصیت حقوقی را بدست می آورند و می توانند به امور فعالیت های غیر تجاری بپردازند

قوانین ثبت شرکت در کرج

در صورتی که دو یا چند نفر در کرج جهت انجام کارهای تجاری با سهم بندی سرمایه و شیوه تقسیم سود و زیان مطابق محتوای قرارداد تفاهم کنند پروسه فعالیت آن ها یک شرکت را در کرج تشکیل داده است.

هزینه ثبت شرکت در کرج

ثبت شرکت در کرج و قانونی نمودن شرکت ملزم به واریز کردن هزینه هایی می باشد که شرکت به صورت قانونی ثبت شود.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟