لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج ثبت شرکتهای تخصصی در کرج
ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت ساختمانی عمرانی در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج افزایش سرمایه شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج ورود و خروج شریک در کرج
تماس با ما

گزارش توجیهی کاهش سرمایه


وجه دیگر تغییر سرمایه، کاهش سرمایه محسوب می شود که به علل متفاوتی با افزایش سرمایه رخ می دهد.

گزارش توجیهی کاهش سرمایه

کاهش و افزایش سرمایه دارای اهداف متفاوت و اثرات مختلف و تفاوت اشخاص متأثر از آن می باشد. در هنگام افزایش سرمایه ، تمرکز و توجه به حمایت از حقوق سهامداران و به ویژه اقیلت سهامداران معطوف می باشد در حالی که در کاهش سرمایه اختیاری ، بیشتر به حفاظت از حقوق بستانکاران و اشخاص ثالث ذی نفع در مقابل تجاوز شرکت و سهامداران به آن توجه دارد ولی در کاهش اجباری سرمایه، حمایت و حفاظت از بستانکاران آتی مورد توجه می باشد.  

شیوه های کاهش سرمایه 

در لایحه اصلاحی قانون تجارت ۱۳۴۷ دو روش جهت کاهش سرمایه مطرح شده که هر یک  دارای تشریفات و اهداف خاص خود می باشد. دو نوع کاهش اجباری و کاهش اختیاری سرمایه ، در دو سمت متفاوت انجام می شوند. در کاهش اجباری، شررهایی که شرکت متحمل شده بالاجبار موجب بروز تغییر منفی سرمایه اسمی شرکت میشود. درحالیکه در کاهش اختیاری سرمایه، قسمتی از سرمایه شرکت مازاد بوده و شرکت احتیاجی به آن ندارد و این امر باعث می شود سهامدارتن نسبت به خارج ساختن آن بخش از سرمایه و تقسیم آن میان خود تمایل پیدا کنند.

قانون گذار تنها در یک بند قانونی به کاهش اجباری سرمایه پرداخته و در مواد ۱۸۹و۱۹۷ لایحه اصلاحی قانون تجارت ۱۳۴۷، به تفصیل به کاهش اختیاری سرمایه پرداخته است.

کاهش اجباری سرمایه

در قسمت مرتبط با وظایف مدیران در ماده 141 لایحه اصلاحی قانون تجارت 1347 شرایط کاهش اجباری سرمایه به شرح ذیل توصیف شده است:

هیئت مدیره زمانی موظف به دعوت از مجمع عمومی فوق العاده می گردد تا در خصوص انحلال یا ابقای شرکت تصمیم گیری نمایند که دست کم نیمی از سرمایه شرکت در اثر ضررهای وارده از دست رفته باسد. چنانچه مجمع مذکور با انحلال شرکت موافقت نکند، مجمع ملزم می باشد طی همان جلسه مطابق با مقررات ماده شش قانون، اقدام به کاهش سرمایه شرکت تا مقدار سرمایه موجود نماید.

چنانچه هیئت مدیره این ماده را رعایت نکرده و از مجمع عمومی فوق العاده دعوت نکند، و یا مجمع دعوت شده قادر به تشکیل طبق مقررات قانونی نباشد، اشخاص ذی نفع می توانند از دادگاه ذی صلاح تقاضای انحلال شرکت را بنمایند.

شرط لازم جهت انجام حکم این است که حداقل نصف سرمایه شرکت بواسطه ضررهایی که شرکت متحمل شده، از دست رفته باشد. پس می توان گفت کاهش سرمایه زمانی الزامی نمی باشد که سرمایه از دست رفته ، کمتر از نصف کل سرمایه شرکت باشد.

گزارش توجیهی کاهش سرمایه شرکت

شرایط و علل کاهش سرمایه مفصلا در گزارش هیئت مدیره و سهامداران شرح داده می شود.

در صورتی که تنظیم صورتجلسه تغییرات سرمایه شرکت دچار مشکل شده اید می توانید از مشاوران و کارشناسان وکیل ثبت تغییرات شرکت راهنمایی لازم را کسب نمایید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

نحوه تغییر نام شرکت در کرج

جهت تغییر دادن نام شرکت در کرج الزامی است که مراحلی را به صورت قانونی در اداره ثبت شرکت ها به انجام برسانید که منوط به رعایت قوانین و ضوابط قانون تجارت می باشد

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج

در صورتی که شرکت در کرج در طول حیات خود نیازمند این باشد که تغییراتی را انجام دهد در هر زمانی می توان به منظور آن تغییر مبادرت کرد. بدین منظور می توان صورتجلسه ای تغییرات شرکت در کرج را به صورت اینترنتی ثبت نمود که در این مقاله مطالعه می نمایید .

ثبت تغییرات موسسه در کرج

جهت اعمال هر نوع از تغییرات در موسسه باید مجمع عمومی فوق العاده و یا مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده تشکیل شود

گزارش توجیهی کاهش سرمایه

کاهش و افزایش سرمایه شرکت دارای اهداف متفاوت و اثرات مختلف و تفاوت اشخاص متاثر از آن می باشد

ثبت تغییرات شرکت در کرج

پایدار ماندن شرکت در کرج و ثبات آن منوط به ایجاد تغییراتی است که به ساماندهی آن کمک کند. بدین صورت که ثبت نمودن شرکت در اداره ثبت شرکتها بعد از اینکه به پایان رسید می توانند موسسین آن اقدام به تغییراتی در متن اساسنامه بدهند.

تغییر موضوع فعالیت شرکت در کرج

مقوله تعیین موضوع شرکت یکی از مهم ترین و بنیادی ترین مبحث ها در تاسیس و راه اندازی شرکت است در این مقاله به توضیحات بیشتری در مورد تغییر موضوع شرکت مطالعه نمایید .

تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج

برای اعمال تغییرات شرکت و ثبت آن تغییرات باید در ابتدا صورتجلسه ای تنظیم شود که در این مقاله به نحوه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج پرداخته می شود

تغییر آدرس شرکت سهامی خاص در کرج

تغییر آدرس در شرکت سهامی خاص در کرج بر اساس صورتجلسه ی مجمع عمومی فوق العاده قابل انجام می باشد

انحلال شرکت سهامی خاص در کرج

بعد از ثبت شرکت سهامی خاص در کرج امکان انحلال آن با در نظر گرفتن شرایط و دلایلی وجود دارد که در این مقاله به آن پرداخته می شود

مجمع عمومی عادی چیست ؟

مجمع عمومی عادی تنها وسیله ای می باشد که دارندگان سهام می توانند نظرهای خود را اعمال کنند در این مقاله به مطالعه مجمع عمومی عادی و ظایف آن بپردازید .

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟