لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج ثبت شرکتهای تخصصی در کرج
ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت ساختمانی عمرانی در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج افزایش سرمایه شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج ورود و خروج شریک در کرج
تماس با ما

ثبت شرکت سهامی عام در کرج


شرکت سهامی عام، شرکتی می باشد که موسسان آن بخشی از سرمایه و دارایی شرکت را از طریق فروش سهام به مردم فراهم می نمایند.

بدین صورت که موسسان آن در گذشته 20درصد از سرمایه و دارایی شرکت را خودشان ضمانت نموده اند و حداقل 35درصد از مبلغ ضمانت شده را در حساب بانکی به اسم  شرکتی که در شرف تاسیس می باشد نزد یکی از بانک ها بسپارند و پس از آن اظهارنامه ای را به پیوست طرح اساسنامه شرکت و طرح ابلاغیه پذیره نویسی سهام،به مراجع ثبت شرکت ها ارائه نمایند.

ویژگی های شرکت سهامی عام در کرج

 1. برای تنظیم صورتجلسه در شرکتهای سهامی عام مجمع عمومی موسس نیز برگزار می شود.
 2. اخذ گواهی 35 درصد از سرمایه سپرده در بانک.
 3. حداقل سرمایه شرکت سهامی عام در زمان تأسیس باید 5 میلیون ریال باشد .

تعداد سهامداران شرکت سهامی عام مطابق ماده 107 ، هیئت مدیره شرکت سهامی باید از بین صاحبان سهام انتخاب شود که این هیئت مدیره قابل عزل می باشد . الزامی است تعداد اعضا سهامدار از 5 نفر کمتر نباشد.

مطابق لایحه اصلاحی ماده 29 قانون تجارت مبلغ اسمی هر سهم در شرکتهای سهامی عام از ده هزار ریال نباید بیشتر باشد.

شرکتهای سهامی عام جهت فروش سهام الزامی است که اعلامیه پذیره نویسی منتشر نمایند.

شرکتهای سهامی عام قادر به عرضه سهام خود در بورس می باشند هم چنین می توانند اوراق قرضه را انتشار دهند.

مراحل ثبت شرکت سهامی عام در کرج

در ابتدا مؤسسین شرکت قسمتی از سرمایه شرکت را در بانک به صورت سپرده قرار دهند.

اساسنامه شرکت و طرح اعلامیه پذیره نویسی باید اظهارنامه ثبت شرکت نیز ضمیمه شود.  

مطابقت قرار دادن مندرجات اظهارنامه و هم چنین تأییدیه آن اجازه  انتشار اعلامیه پذیره نویسی را صارد می شود.

بعداز موافقت سازمان بورس بهادار توسط مرجع اجازه انتشار اعلامیه پذیره نویسی صادر می شود مطابق ماده 25 بازار اوراق بهادار.

اعلامیه پذیره نویسی در روزنامه ها چاپ شده و نصب آن در بانک که پذیره نویسی انجام می شود نیز نصب می گردد هم چنین این پذیره نویسی دارای مدت زمانی می باشد که اشخاص بتوانند به بانک مراجعه کرده و پذیره نویسی راانجام دهند.

مطابق ماده 9 ل .ا.ق.ت ، هر شخصی در پذیره نویسی می تواند به تعداد میزانی تعداد سهام را پذیره نویسی نماید.ممکن است در برخی مواقع حداقلی در نظر نگرفته باشد.

در اعلامیه پذیره نویسی درج شده است که هر شخص پذیره نویسی باید حداقل چه میزانی از مبلغ سهامی را که تعهد کرده است به صورت نقد پرداخت نماید.

امور اداره کننده مجمع عمومی موسس در شرکتهای سهامی عام به صورت ذیل می باشد :

احراز شده پذیره نویسی تمامی سهام شرکت ، تأدیه شدن مبالغ لازم که باید احراز شود .

اساسنامه شرکت تصویب شود.

مدیران شرکت انتخاب شوند.

بازرس و یا بازرسان شرکت نیز انتخاب گردند.

قبل از تشکیل مجمع عمومی عادی روزنامه کثیر الانتشار انتخاب گرددکه آگهی های شرکت در آن درج شود .

توسط مجمع عمومی موسس مدیران و بازرسان انتخاب می گردند الزامی است که این قبول سمت به صورت مکتوب اعلام شود .

زمانی که مدیران و بازرسان قبول سمت نمایند  شرکت نیز تأسیس می گردد .

کلیه مدارک شرکت سهامی عام از جمله اساسنامه مصوب مجمع عمومی موسس ، صورت جلسه مجمع عمومی موسس ، اعلامیه قبولی پذیرش سمت مدیران و بازرسان نیز به اداره ثبت شرکتها نیز ارائه داده شود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی عام در کرج

مرحله اول : (مرحله تشکیل و تحصیل اجازه پذیره نویسی )

 1. ارائه دادن طرح اعلامیه پذیره نویسی در دو نسخه که به امضای کلیه موسسین رسیده باشد.
 2. ارائه دادن طرح اساسنامه تکمیل شده در دو نسخه.
 3. ارائه دادن اظهارنامه تکمیل شده در دو نسخه.
 4. مدارک احراز هویتی موسسین ارائه داده شود از جمله کارت ملی و شناسنامه برابر اصل شده.
 5. گواهی بانکی ارائه داده شود مبنی بر 35 درصد از 20 درصد سرمایه تعهد شده.
 6. مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار اصل آن ارائه داده شود.
 7. فرم تعیین نام را تکمیل نموده که به ترتیب اولویتهای انتخابی باشد . الزامی است که فیش های پرداختی هزینه های تعیین نام پرداخت گردد.

مرحله دوم: ( مرحله ایجاد و ثبت شرکت های عام سهامی)

 1. در مجمع عمومی موسس باید اساسنامه تصویب شود و ارائه آن در دو نسخه الزامی می باشد .
 2. برگزار کردن مجمع عمومی موسس در جهت تصویب شدن اساسنامه و انتخاب اعضا و هیئت مدیره و انتخاب بازرس و هم چنین انتخاب روزنامه کثیرالانتشار باشد . ارائه دادن آن در دو نسخه می باشد .  
 3. ارائه دادن دو نسخه از صورتجلسه هیئت مدیره.
 4. ارائه دادن گواهی بانکی مبنی بر آن که 35 درصد از مبلغ سرمایه در بانک سپرده باشد.
 5. ارائه دادن مجوز سازمان بورس اوراق بهادار مجوز ثانویه.

شرایط ثبت شرکت سهامی عام در کرج

شرایط لازم جهت ثبت شرکت سهامی عام،به قرار ذیل است :

 1. حداقل شرکا در شرکت سهامی عام5نفر و حداقل هیات مدیره یا مدیران5نفر است.
 2. حداقل سرمایه اولیه پنج میلیون ریال می باشد که سرمایه شرکت به وسیله ی موسسین و عموم مردم فراهم می گردد.
 3. در صورتیکه سرمایه شرکت بعد از تاسیس به هر علت از حداقل مذکور کمتر شود باید ظرف یک سال نسبت به افزایش سرمایه تا میزان حداقل مقرر اقدام به عمل آید یا شرکت به نوع دیگر از انواع شرکت های مذکور در قانون تجارت تغییر شکل یابد وگرنه هر ذینفع می تواند انحلال آن را از دادگاه صلاحیتدار درخواست کند.هر گاه قبل از صدور رای قطعی موجب درخواست انحلال منتفی گردد دادگاه رسیدگی را موقوف خواهد نمود.
 4.  نباید سهم سرمایه موسسین از 20 درصد سرمایه شرکت کمتر باشد. 
 5.  35% از مبلغ مندرج در بند 3 مذکور باید به صورت نقدی توسط موسسین تامین و در حسابی تحت عنوان  شرکت سهامی عام در شرف تاسیس  نزد یکی از بانک ها سپرده شود. 
 6.  رسید سپرده نقدی و در صورتی که بخشی از آن در قالب تعهد غیر نقدی باشد اسناد مالکیت مربوطه در همان بانکی که واریز نقدی در آن انجام پذیرفته ، تودیع و گواهی بانک به ضمیمه اظهارنامه به مرجع ثبت شرکت ها تسلیم شود. 
 7. مجمع عمومی موسس پس از رسیدگی و احراز پذیره نویسی کلیه سهام شرکت و پرداخت مبالغ لازم می بایست وارد شور شده و اساسنامه شرکت را تصویب و اولین مدیران و بازرس یا بازرسان شرکت را انتخاب می نمایند و مدیران و بازرسان باید کتباَ قبولی خود را اعلام و در این مرحله شرکت تشکیل شده محسوب می گردد. در آن زمان اساسنامه به انضمام اظهارنامه شرکت و طرح اعلامیه پذیره نویسی سهام  به امضا کلیه موسسین رسیده باشد ، با قید نام روزنامه کثیرالانتشار منتخب ، در تهران به اداره ثبت شرکت ها و در شهرستان ها به دایره ثبت شرکت ها و در نقاطی که دایره ثبت وجود ندارد به اداره ثبت اسناد و املاک محل تسلیم و رسید دریافت شود.( ماده 6 قانون تجارت )

وکیل ثبت تغییرات شرکت آماده ارائه خدماتی اعم از ثبت شرکت سهامی عام در کرج می باشد،هم اکنون با وکیل ثبت تغییرات شرکت تماس بگیرید و از تجربیات مشاوران و کارشناسان ما بهره مند شوید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

متن صورتجلسه ثبت شرکت سهامی خاص

در شرکت های سهامی خاص تنظیم و ثبت صورتجلسه با ید مطابق قوانین تجارت انجام شود د راین مقاله می توانید راهنمایی لازم را کسب نمایید

آیا شرکتهای سهامی دولتی هستند ؟

شرکتهای سهامی دولتی هستند یا خیر باید گفت قاعدتا این شرکت با اخذ مجوز قانونی ایجاد شده است و 50 درصد از سرمایه آن متعلق به دولت می باشد.

تأسیس شرکت قبل از ثبت آن

وقتی که یک شرکت حقوقی ثبت شود میتواند فعالیت شرکت سهامی داشته باشد. زمانی میتوان به این امر دست پیدا کرد که قوانین جاری در مجمع عمومی موسس برقرار شود و اختیاراتی که به او داده شده را انجام دهد.

استعلام شرکت

شرکت با دریافت مجوز و شماره ثبت ،قابل جستجو برای افرادی است که در ثبت شرکت خود به دنبال نام خاص و غیر تکراری هستند. در نتیجه قبل از انتخاب اسم برای شرکت استعلام از شرکت های ثبت شده بهترین کار می باشد در این مقاله می توانید اطلاعات بیشتری کسب نمایید

ثبت تغییرات شرکت تعاونی در کرج

در شرکتهای تعاونی می توانید بر اساس نوع مفاد اساسنامه شرکت تغییراتی را انجام دهد که در جهت پایدار ماندن آن شرکت می باشد

ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج

بعد از اتمام اقدامات اصولی ثبت شرکت سهامی خاص در کرج می توان بر اساس متون اصلی اساسنامه، تغییراتی را اعمال نمایید که باید این تغییرات در مرجع اصلی اداره ثبت شرکتها به ثبت برسد.

ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

شرکت سهامی خاص در کرج در ابتدا باید تأسیس شود سپس اقدامات ثبت انجام شود بدین صورت که بعد از گذراندن مراحلی از قبیل تنظیم اساسنامه وامضا نمودن آن ، تعهد نمودن سرمایه شرکت ، انتخاب مدیران و بازرسان شرکت نیز توسط مؤسسان شرکت تشکیل می شود.

مراحل ثبت تغییرات شرکت در کرج

تغییراتی که در شرکت می توان ایجاد کرد الزامی است که ثبت آن به پایان رسیده باشد . در نتیجه بر اساس مفاد اساسنامه تنظیم شده می توان در اموری تغییراتی را اعمال نمایید .

مدارک ثبت تغییرات شرکت در کرج

همه تغییرات شرکت طی مجمع عمومی عادی و یا مجمع عمومی فوق العاده و یا در جلسات هیأت مدیره که با ارائه دادن مدارک و اسناد دال بر تغییرات شرکت امکان پذیر می باشد .

قوانین مالیاتی شرکت با مسئولیت محدود

شرکت‎ها‎یی که سرمایه آنها ۱۰۰% در اختیار دولت یا شهرداری‎ می باشد. باید در طول ۴ ماه که از سال مالی گذشت به دایره ی مالیاتی مربوط به شرکت رفته، و ترازنامه و حساب بهره و ضرر را تسلیم نمایند و مالیات وضع شده را پرداخت کنند.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟