لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج ثبت شرکتهای تخصصی در کرج
ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت ساختمانی عمرانی در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج افزایش سرمایه شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج ورود و خروج شریک در کرج
تماس با ما

ثبت شرکت تعاونی در کرج


وکیل ثبت تغییرات شرکت در این مقاله برآنست تا د مورد ثبت شرکت تعاونی در کرج مطالبی را به اشخاصی که در صدد ثبت شرکت تعاونی می باشند ارائه نماید مقاله را بخوانید و در صورت مواجه شدن با هر سوال و مسئله ای با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

ثبت شرکت تعاونی در کرج

شرکت های تعاونی مشارکت های که از اجتماع افرادی در کرج در صنوف مختلف کنار هم می باشد که اهداف مشترکی را دنبال می کنند و به هم کمک می کنند . در واقع کلمه تعاونی یعنی مجموعه ای که با کمک اعضای آن و برای تأمین منافع همة اعضا تشکیل می شود.ممکن است در کنار هم آمدن جهت تهیه مسکن و یا خرید مایحتاج اولیه کارخانه و یا امورات کشاورزی و... باشد.در نتیجه موسسین آنها می توانند شرکت تعاونی را با در نظر گرفتن شرایط آن در کرج ثبت نمایند.

انواع شرکت های تعاونی برای فعالیت

الف) شرکت تعاونی تولیدی :

شرکتهای تعاونی تولیدی که اهداف آنها اشتغال به فعالیت های کشاورزی،دامداری،دامپروری،پرورش صید ماهی،شیلات و... و با تشکیل آن می توان واحد تولیدی را تشکیل نماید.

ب) شرکت تعاونی توزیعی :

تعاونی هایی به صورت توزیعی هستند که شغل های تولیدی و یا مصرف کننده ها برای تأمین نیازهای آنها باید در قالب مصالح های عمومی که به منظور کاهش هزینه ها و هم چنین تآمین وسایل مورد نیاز آنها با قیمت های مناسب فعالیت می نماید .بدین صورت امور فعالیت های آنها باید در ارتباط با تهیه و توزیع کالا ، مسکن ، خدمات و سایر نیازمندیها باشد.  

آن دسته از شرکتهای تعاونی که فعالیت آنان تواماَ تولیدی و توزیعی باشد را شرکت تعاونی تولیدی و توزیعی می نامند.

قوانین ثبت شرکت تعاونی در کرج

تعداد اعضای تشکیل دهنده یک شرکت تعاونی باید 7 نفر باشد . الزامی است که این تعداد نفرات در زمان ثبت شرکت کمتر نباشد.

در  ثبت شرکت های تعاونی که به  منظور اشتعال تولید و خدمات توسط کمک های دولتی ، تعداد اعضا حداقل بایستی ۵۰%  مشاغل دائمی طرح تعاونی باشد.

در ثبت شرکت تعاونی مسکن تعداد اعضا باید اهلیت آنها و هم چنین توانایی برای مدیریت شرکت تعاونی به تشخیص اداره کل تعاون می باشد .

مبلغی که اعضا شرکت تعاونی تعهد می کنند باید در مدت مقرر 2 سال پرداخت نمایند.

 اتخادیه تعاونی با حداقل ۷ عضو که دارای موضوع فعالیت مشترک می باشند در سطح شهرستان یا استان تشکیل می گردد.

جهت تأمین کردن سرمایه تعاونی  مطابق سهام ، سهم اعضا برابر می باشد.در غیر اینصورت باید مجمع تصمیم گیری نماید .در این صورن حداکثر میزان سهام هر کدام از اعضا باید 30 درصد سرمایه تعاونی باشد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت تعاونی در کرج

مدارکی که در ذیل ذکر شده است را باید تهیه و اسکن نمایید و به مرجع ثبتی خود ارائه دهید:

  1. چهار رونوشت از اساسنامه شرکت تعاونی که در نخستین مجمع عمومی عادی تصویب شده است ارائه گردد.
  2. شرکت های تعاونی باید دربردارنده اساسنامه باشند.اساسنامه انواع شرکت های تعاونی به شکل نمونه اساسنامه و توسط وزارت تعاون تهیه می شود و در اختیار اشخاصی که شرکت را تشکیل می دهند قرار می گیرد.
  3.  برای آن که شرکت تعاونی به ثبت برسد باید از جانب وزارت تعاون مجوز ثبت صادر شود و این مجوز الزامی می باشد.
  4. سه رونوشت از دعوت نامه تشکیل نخستین مجمع عمومی عادی ارائه گردد.
  5. سه رونوشت از صورتجلسه نخستین مجمع عمومی عادی دال بر تصویب اساسنامه و انتخاب اولین هیات مدیره و بازرس یا بازرسان ارائه گردد.
  6.  در سه رونوشت رسیدی که مربوط به پرداخت سرمایه شرکت مطابق اساسنامه به صندوق تعاون می باشد ارائه گردد.
  7.  فهرست اسامی و مشخصات و نشانی اعضا نخستین هیات مدیره و بازرس یا بازرسان شرکت ارائه گردد.
  8. سه رونوشت از فهرست اسامی و امضا حاضرین در نخستین مجمع عمومی عادی ارائه گردد.
  9. صورتجلسه نخستین هیات مدیره دال بر انتخاب رئیس و نایب رئیس و منشی هیات مدیره و انتخاب مدیر عامل و تعیین صاحبان امضای مجاز ارائه گردد.
  10. فهرست و مشخصات اعضای هیئت مدیره،بازرسان و مدیر عامل ارائه گردد.

مراحل ثبت شرکت تعاونی در کرج 

شرکت تعاونی می تواند در قالب شرکت سهامی و یا به هر نحو که شرکاء مقرر دارند تشکیل و اداره شود هر چند بدیهی است نحوه ثبت و اداره آن نباید در تضاد با قوانین و مقررات باشد.
تاسیس شرکت های تعاونی بر اساس اقدام مجمع موسس که عبارت از عده ای افراد واجد شرایط عضویت می باشد صورت می گیرد،تعداد اعضای مجمع عمومی موسس هفت نفر بوده که سه نفر را از بین خود به عنوان هیات موسس انتخاب می نمایند و متعاقباَ هیات اخیر یک نفر نماینده تام الاختیار خود را به اداره کل تعاون معرفی می نماید.هیات موسس اساسنامه شرکت را طبق قانون و مقررات و تطبیق آن با اساسنامه های مقبول وزارت تعاون تنظیم نموده و کلیات طرح پیشنهادی مشتمل بر توجیه ضرورت تشکیل تعاونی،اعلام تعداد و مشخصات داوطلبان اولیه عضویت و مهارت ها و تخصص های آنان در تعاونی های تولیدی،چگونگی تهیه سرمایه و میزان سهم هر عضو جهت تامین سرمایه شرکت،اعلام نام بانک یا موسسه اعتباری،توضیح میزان و چگونگی سرمایه گذاری و مشارکت وزارت خانه،سازمان و یا شرکت دولتی،وابسته یا تحت پوشش دولت،بانک،نهاد انقلاب اسلامی و یا تعاونی دیگر را تهیه می نماید و با تقدیم تقاضانامه کتبی تاسیس شرکت،اولین مجمع عمومی را جهت تصویب و ثبت اساسنامه و تعیین هیات مدیره و سایر وظایف مجمع عمومی پس از کسب موافقت وزارت یا اداره کل تعاون دعوت کرده و تشکیل می دهد(مستفاد از ماده 31 و 32 و بخش الف دستورالعمل تشکیل شرکت ها و اتحادیه های تعاونی)

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با وکیل ثبت تغییرات شرکت تماس حاصل کنید و از تجربیات آن ها بهره مند شوید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

تفاوت اساسنامه و شرکتنامه

یکی از مواردی که در خصوص ثبت شرکت و شروع شراکت اقتصادی مطرح می شود تنطیم نمودن سندی به اسم شرکت نامه می باشد و هم چنین اشاره به وجود تفاوت آن از اساسنامه شرکت که متمایز های این درستی به صورت کامل و جامع درک نگردیده است.برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را مطالعه نمایید.

تفاوت اساسنامه و شرکت نامه چیست ؟

در واقع اساسنامه سندی می باشد که به شرکت اعتبار می بخشد ولی شرکت‌نامه مختص شرکت‌هاى با مسؤوليت محدود، تضامنى و نسبى مى‌باشد در این مقاله به تفاوت اساسنامه و شرکتنامه می پردازیم لطفا مطالعه نمایید.

استعلام نام شرکت در کرج

به منظور پیشگیری از رد نام در سامانه ی اداره ی ثبت شرکت ها در کرج ،قبل از ثبت نام شرکت در سامانه حتماَ نام انتخابی را استعلام نمایید. در این مقاله از نحوه استعلام نام شرکت در کرج اطلاعات مفیدی را مطالعه نمایید .

انتخاب نام شرکت در کرج

زمانی که یک شرکت شرایط تاسیس را دارد در ابتدا باید یک نام یا نشان را برای خود انتخاب نماید در این مقاله می توانید د رمورد انتخاب نام شرکت در کرج اطلاعات لازم را کسب نمایید

قوانین ثبت شرکت در کرج

در صورتی که دو یا چند نفر در کرج جهت انجام کارهای تجاری با سهم بندی سرمایه و شیوه تقسیم سود و زیان مطابق محتوای قرارداد تفاهم کنند پروسه فعالیت آن ها یک شرکت را در کرج تشکیل داده است.

اظهارنامه ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

از جمله اوراق الزامی که مورد نیاز ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ، اظهارنامه می باشد . از گونه اوراق بهاداری است و جز اسناد ثبتی شرکت محسوب می شود

ثبت آنلاین شرکت در کرج

با عنایت به الکترونیکی شدن روال تقاضای ثبت شرکت در کرج در مرجع ثبت شرکت ها می توان از شیوه مراجعه به پورتال اداره ثبت شرکت ها به نشانی http://irsherkat.ssaa.ir و کامل نمودن فرم مربوطه به منظور به ثبت رسانیدن شرکت اقدام نمود.

سهام چیست؟

قسمتی از سرمایه شرکت که به سهامدار تعلق دارد سهم گفنه می شود.هم چنین سهم تعیین کننده میزان مشارکت،همکاری و ضمانت ها و منفعت های مالک سهام در شرکت سهامی می باشد

اساسنامه شرکت چیست؟

در این مقاله در خصوص اساسنامه شرکت مطالبی ارائه شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

انواع موسسات غیر تجاری در کرج

موسسات غیر تجاری در کرج همان طور که از نام آنها مشخص می باشد موسساتی هستند که فعالیت های آنها تجاری در کرج نمی باشد در قانون تجارن انواع مختلفی برای موسسات غیر تجاری معرفی نموده است که در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود .

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟