لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج ثبت شرکتهای تخصصی در کرج
ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت ساختمانی عمرانی در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج افزایش سرمایه شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج ورود و خروج شریک در کرج
تماس با ما

ثبت شرکت تضامنی در کرج


در جهت امور فعالیت های تجاری که در بین افراد دو و یا چند نفر که مسئولیت تضامنی را بر عهده دارند تشکیل می شود. اصالت در شرکت های تضامنی با خود شرکا می باشد . اعتبار شرکا در این نوع شرکتها بیشتر از سرمایه آن می باشد.

در صورت اینکه شرکت بدهی و یا بدهکاری هایی داشته باشد شرکا مسئولیت پرداخت این نوع بدهی ها هستند . هم چنین این قروض معمولا از کمبود دارای های شرکت می باشد که شرکا باید تأمین نمایند تا دیگر شرکت بدهکار نباشد . تشکیل شدن این نوع شرکتها معمولا در بین پدر و پسران و یا اشخاص فامیل امکان پذیر است . شرایطی که شرکتهای تضامنی باید داشته باشند حداقل دارای 2 نفر شریک باشند وکمتر از آن امکان ثبت وجود ندارد . پس از تصمیم به تأسیس شرکت تضامنی باید اقدام به ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها نمایید.

شرایط تشکیل شرکت تضامنی در کرج

 • در ابتدا باید قراردادی منعقد شود که شرکت ـدسیس شده و شرکا توافق کرده اند .
 • با در نظر گرفتن قواعد و مواردی که در امور جاری و مدیریتی شرکت وجود دارد باید اساسنامه شرکت را تهیه نمایید.
 • سرمایه نقدی شرکت را باید شرکا تأمین نمایند و سپس به حسابی بنام شرکت واگذار نمایند .
 • سرمایه نقدی شرکا پس از بررسی و تأیید از طریق کارشناسان رسمی مطابق اساسنامه شرکت ، سپس می توان آیین نامه را تنظیم نمود .

مدارک لازم برای ثبت شرکت تضامنی در کرج

 • اساسنامه شرکت را مطابق قوانین تجارت تکمیل نموده و ارائه آن در 2 نسخه
 • شرکتنامه شرکت را در دو نسخه ارائه داده شود
 • تقاضانامه شرکت را در دو نسخه ارائه داده شود
 • در مواردی که فعالیت شرکت ملزم به اخذ مجوز از مراجع ذی صلاح می باشد الزامی می باشد که این مجوز دریافت شود و ارائه داده شود .
 • مدارک احراز هویتی شرکا و سهامدارن و ... الزامی است برابر اصل باشد
 • اخذ گواهی عدم سوء پیشینه شرکا و مدیران
 • صورتجلسه هیأت مدیره باید تنظیم گردد و ارائه آن در 2 نسخه داده شود .
 • در صورت وجود وکیل ارائه وکالتنامه

اسم شرکت تضامنی

داشتن اسم مخصوص در شرکت های تجارتی به طور کلی و در شرکت های تضامنی به طور خاص از نظر مسئولیت شرکا در مقابل اشخاص ثالث دارای اهمیت ویژه ای است.در اسم شرکت تضامنی باید عبارت (شرکت تضامنی) و لااقل اسم یک نفر از شرکا ذکر شود.
در صورتی که اسم شرکت مشتمل بر اسامی تمام شرکا نباشد باید بعد از اسم شریک،یا شرکایی که ذکر شده است،عبارتی از قبیل ( و شرکا) یا (و برادران) قید شود.(ماده 117)
در شرکت های خانوادگی بعد از ذکر نام شریک اصلی عبارت( و پسران) یا (و برادران) ذکر می گردد.ذکر نام شخص در اسم شرکت از مختصات شرکت تضامنی ( و نسبی) است و دیگر شرکت ها حق چنین کاری را ندارند.

مراحل تشکیل شرکت تضامنی

شرکت تضامنی وقتی تشکیل می شود که :

 1. شرکت نامه برابر قانون تنظیم شده باشد. 
 2.  تمام سرمایه نقدی شرکت تادیه شده باشد. 
 3.  سهم الشرکه غیرنقدی نیز تقویم ( ارزیابی ) و تسلیم شده باشد که در این مورد رضایت کلیه شرکاء شرکت شرط است یعنی باید همه شرکاء رضایت داشته باشند. 
 4. در شرکت تضامنی هیچیک از شرکاء نمی تواند سهم خود را به دیگری منتقل کند مگر با رضایت تمام شرکاء.
 5.  در شرکت تضامنی منافع به نسبت سهم الشرکه بین شرکاء تقسیم می شود. مگر اینکه به موجب شرکتنامه ترتیب دیگری مقرر شده باشد. 
 6. چون شرکت نامه،گویای مقدار سرمایه هر شرکت می باشد،به این منظور چند نکته از موارد مندرج در اساسنامه باید در آن قید گردد.
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

آیا شرکتهای سهامی دولتی هستند ؟

شرکتهای سهامی دولتی هستند یا خیر باید گفت قاعدتا این شرکت با اخذ مجوز قانونی ایجاد شده است و 50 درصد از سرمایه آن متعلق به دولت می باشد.

مدارک ثبت شرکت در کرج

جهت رسمی نمودن شرکت در کرج ثبت آن را در اداره ثبت شرکتها با ارائه دادن مدارک و مستنداتی مبنی بر فعالیت شرکت و مشخصات اعضا ارائه دهند

استعلام شرکت

شرکت با دریافت مجوز و شماره ثبت ،قابل جستجو برای افرادی است که در ثبت شرکت خود به دنبال نام خاص و غیر تکراری هستند. در نتیجه قبل از انتخاب اسم برای شرکت استعلام از شرکت های ثبت شده بهترین کار می باشد در این مقاله می توانید اطلاعات بیشتری کسب نمایید

تأسیس شرکت قبل از ثبت آن

وقتی که یک شرکت حقوقی ثبت شود میتواند فعالیت شرکت سهامی داشته باشد. زمانی میتوان به این امر دست پیدا کرد که قوانین جاری در مجمع عمومی موسس برقرار شود و اختیاراتی که به او داده شده را انجام دهد.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

اشخاصی که در تلاش هستند اجتماعی را از دو نفر بیشتر تشکیل دهند که به این امور بپردازند و سود حاصل از این تلاش و فعالیت را در بین خود تقسیم نمایند می توانند اقدام به ثبت شرکت با مسئولیت محدود نمایند

افزایش سرمایه شرکت در کرج

هنگامی که تصمیم به افزایش سرمایه شرکت گرفته می شود به این معنی است که سرمایه اسمی ثبت شده افزایش پیدا میکند. چنانچه شرکت بخواهد فعالیت خود را گسترش دهد باید نسبت به افزایش سرمایه اقدام نماید.

ثبت تغییرات موسسه در کرج

جهت اعمال هر نوع از تغییرات در موسسه باید مجمع عمومی فوق العاده و یا مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده تشکیل شود

نقل و انتقال سهام شرکت در کرج

جهت واگذاری و انتقال سهام شرکا باید یک صورتجلسه تنظیم نمایند و آن را امضا نمایند

ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج

شرکت هایی که در جهت رفاه اقتصادی تشکیل می شوند و در جهت توسعه و پیشرفت اقتصاد می توانند گام بردارند شرکت های تولیدی صنعتی در کرج می باشد

ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

شرکت سهامی خاص در کرج در ابتدا باید تأسیس شود سپس اقدامات ثبت انجام شود بدین صورت که بعد از گذراندن مراحلی از قبیل تنظیم اساسنامه وامضا نمودن آن ، تعهد نمودن سرمایه شرکت ، انتخاب مدیران و بازرسان شرکت نیز توسط مؤسسان شرکت تشکیل می شود.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟