لوگو سفید ایلیا
ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت شرکت سهامی عام در کرج ثبت شرکت تعاونی در کرج ثبت شرکت تضامنی در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج ثبت شرکتهای تخصصی در کرج
ثبت شرکت تولیدی صنعتی در کرج ثبت شرکت ساختمانی عمرانی در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج افزایش سرمایه شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج ورود و خروج شریک در کرج
تماس با ما

ثبت شرکت تضامنی در کرج


در جهت امور فعالیت های تجاری که در بین افراد دو و یا چند نفر که مسئولیت تضامنی را بر عهده دارند تشکیل می شود. اصالت در شرکت های تضامنی با خود شرکا می باشد. اعتبار شرکا در این نوع شرکتها بیشتر از سرمایه آن می باشد.

ثبت شرکت تضامنی در کرج

شرکت تضامنی،مطابق ماده116 قانون تجارت شرکتی می باشد که تحت اسم مخصوصی جهت انجام کارهای تجارتی میان دو یا چند نفر یا مسئولیت تضامنی تشکیل می گردد و در صورتی که سرمایه و دارایی شرکت جهت پرداخت همه قروض و دیون شرکت کافی نباشد هر کدام یک از شرکا در برابر پرداخت همه قروض و دیون مسئول می باشند.

در صورت اینکه شرکت بدهی و یا بدهکاری هایی داشته باشد شرکا مسئولیت پرداخت این نوع بدهی ها هستند . هم چنین این قروض معمولا از کمبود دارای های شرکت می باشد که شرکا باید تأمین نمایند تا دیگر شرکت بدهکار نباشد . تشکیل شدن این نوع شرکتها معمولا در بین پدر و پسران و یا اشخاص فامیل امکان پذیر است.

شرایط تشکیل شرکت تضامنی در کرج

 1. در ابتدا باید قراردادی منعقد شود که شرکت ـدسیس شده و شرکا توافق کرده اند .
 2. با در نظر گرفتن قواعد و مواردی که در امور جاری و مدیریتی شرکت وجود دارد باید اساسنامه شرکت را تهیه نمایید.
 3. سرمایه نقدی شرکت را باید شرکا تأمین نمایند و سپس به حسابی بنام شرکت واگذار نمایند .
 4. سرمایه نقدی شرکا پس از بررسی و تأیید از طریق کارشناسان رسمی مطابق اساسنامه شرکت ، سپس می توان آیین نامه را تنظیم نمود .

مدارک لازم برای ثبت شرکت تضامنی در کرج

 1. اساسنامه شرکت را مطابق قوانین تجارت تکمیل نموده و ارائه آن در 2 نسخه.
 2. شرکتنامه شرکت را در دو نسخه ارائه داده شود.
 3. تقاضانامه شرکت را در دو نسخه ارائه داده شود.
 4. در مواردی که فعالیت شرکت ملزم به اخذ مجوز از مراجع ذی صلاح می باشد الزامی می باشد که این مجوز دریافت شود و ارائه داده شود .
 5. مدارک احراز هویتی شرکا و سهامدارن و ... الزامی است برابر اصل باشد.
 6. اخذ گواهی عدم سوء پیشینه شرکا و مدیران.
 7. صورتجلسه هیأت مدیره باید تنظیم گردد و ارائه آن در 2 نسخه داده شود.
 8. در صورت وجود وکیل ارائه وکالت نامه.

اسم شرکت تضامنی

داشتن اسم مخصوص در شرکت های تجارتی به طور کلی و در شرکت های تضامنی به طور خاص از نظر مسئولیت شرکا در مقابل اشخاص ثالث دارای اهمیت ویژه ای است.در اسم شرکت تضامنی باید عبارت (شرکت تضامنی) و لااقل اسم یک نفر از شرکا ذکر شود.

در صورتی که اسم شرکت مشتمل بر اسامی تمام شرکا نباشد باید بعد از اسم شریک،یا شرکایی که ذکر شده است،عبارتی از قبیل ( و شرکا) یا (و برادران) قید شود.(ماده 117)

در شرکت های خانوادگی بعد از ذکر نام شریک اصلی عبارت( و پسران) یا (و برادران) ذکر می گردد.ذکر نام شخص در اسم شرکت از مختصات شرکت تضامنی ( و نسبی) است و دیگر شرکت ها حق چنین کاری را ندارند.

مراحل تشکیل شرکت تضامنی

شرکت تضامنی وقتی تشکیل می شود که :

 1. شرکت نامه برابر قانون تنظیم شده باشد. 
 2.  تمام سرمایه نقدی شرکت تادیه شده باشد. 
 3.  سهم الشرکه غیرنقدی نیز تقویم ( ارزیابی ) و تسلیم شده باشد که در این مورد رضایت کلیه شرکاء شرکت شرط است یعنی باید همه شرکاء رضایت داشته باشند. 
 4. در شرکت تضامنی هیچ کدام یک از شرکاء نمی تواند سهم خود را به دیگری منتقل کند مگر با رضایت تمام شرکاء.
 5.  در شرکت تضامنی منافع به نسبت سهم الشرکه بین شرکاء تقسیم می شود. مگر اینکه به موجب شرکتنامه ترتیب دیگری مقرر شده باشد. 
 6. چون شرکت نامه،گویای مقدار سرمایه هر شرکت می باشد،به این منظور چند نکته از موارد مندرج در اساسنامه باید در آن قید گردد.
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

اساسنامه شرکت

یکی از مهمترین بخش های شرکت را اساسنامه تشکیل می دهد. داشتن اساسنامه برای تمامی شرکت های سهامی اعم از خاص یا عام الزامی می باشد

اساسنامه چیست؟

اساسنامه شرکت از جمله مواردی می باشد که در هنگام شروع یک فعالیت اقتصادی و ثبت شرکت با آن مواجه خواهید شد.در این مقاله به اساسنامه شرکت پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

انتخاب بازرس شرکت سهامی خاص

وظیفه رسیدگی به حساب های شرکت بر عهده بازرسان شرکت می باشد. علاوه براین نیز بازرسان عهد ه دار بررسی رعایت حقوق صاحبان سهام می باشند.

ثبت شرکت تعاونی در کرج

شرکت های تعاونی مشارکت های که از اجتماع افرادی در کرج در صنوف مختلف کنار هم می باشد که اهداف مشترکی را دنبال می کنند و به هم کمک می کنند

سهام چیست؟

قسمتی از سرمایه شرکت که به سهامدار تعلق دارد سهم گفنه می شود.هم چنین سهم تعیین کننده میزان مشارکت،همکاری و ضمانت ها و منفعت های مالک سهام در شرکت سهامی می باشد

اظهارنامه ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

از جمله اوراق الزامی که مورد نیاز ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ، اظهارنامه می باشد . از گونه اوراق بهاداری است و جز اسناد ثبتی شرکت محسوب می شود

ثبت موسسه در کرج

موسسه غیر تجاری در کرج که با ثبت شخصیت حقوقی را بدست می آورند و می توانند به امور فعالیت های غیر تجاری بپردازند

استعلام نام شرکت در کرج

به منظور پیشگیری از رد نام در سامانه ی اداره ی ثبت شرکت ها در کرج ،قبل از ثبت نام شرکت در سامانه حتماَ نام انتخابی را استعلام نمایید. در این مقاله از نحوه استعلام نام شرکت در کرج اطلاعات مفیدی را مطالعه نمایید .

وظایف مجمع عمومی عادی چیست؟

در این مقاله به وظایف مجمع عمومی عادی پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

اساسنامه شرکت چیست؟

در این مقاله در خصوص اساسنامه شرکت مطالبی ارائه شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟